Warsztaty

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Joseph Tmim – warsztaty master class

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Joseph Tmim – warsztaty master class

Fot. Minkov Tanzakademie

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki w Warszawie zaprasza na bezpłatne warsztaty Master Class przeznaczone dla zawodowych tancerzy tańca współczesnego oraz dla osób o wysokim poziomie umiejętności tanecznych i ruchowych. Zajęcia poprowadzi Joseph Tmim. Liczba miejsc jest ograniczona.

Joseph Tmim uczy klarowności i skuteczności w wyrażaniu przekazu tanecznego. Praca będzie bazowała na wysokich, technicznych umiejętnościach tancerzy, poszukiwać będą precyzji i fizykalności ruchu, która tworzy i rozwija animalistyczny ruch tancerza. Uczestnicy sprawdzą, jak w bezpośredni sposób wpływa ona na przekaz artystyczny. Po drugie zestawią ekstremalny poziom animalistycznej energii z najczystszą miękkością oraz harmonią, którą można osiągnąć w momencie wyczerpania.

Równocześnie uczestnicy warsztatów będą pracować z muzykalnością, wewnętrznym rytmem, kontrastem prędkości, tempem ruchu i znalezieniem naturalnego beat’u.

Zajęcia będą ułożone w główne bloki:

– rozgrzewka w centrum,

– drążek współczesny,

– opanowanie repertuaru,

– indywidualne uwagi i coaching

Praca będzie intensywna, językiem szkoleniowym będzie język angielski.

Zgłoszenia do 20 lipca na adres: warsztatywdd@gmail.com

Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie linka do solo trwającego maksymalnie 60 sekund.

Uczestnicy zostaną wybrani na warsztat przez Josepha Tmima na podstawie umiejętności technicznych, aby zapewnić wysoki poziom grupy.

Drugiego dnia, na zakończenie master class o godz. 17.00, odbędzie się pokaz pracy warsztatowej oraz rozmowa z prowadzącym i uczestnikami.

Joseph Tmimurodzony i wykształcony w Izraelu. Przez 5 lat był solistą i choreografem Batsheva Dance Company, z którą odbył trasy po całym świecie. Tańczył w Teatrze Bremer oraz w Teatrze Tańca Bochumer jako solista. Od 1987 roku pracuje jako choreograf i nauczyciel tańca, głównie w Berlinie. Występował w Europie i poza nią, uzyskując międzynarodowe nagrody za swoje dzieła. Od 1988 do 1993 roku był wicedyrektorem Dance Berlin. Od 1993 roku prowadzi własny zespół Tolada Dance Company. Jego pierwsza produkcja Le vent odniosła międzynarodowy sukces. Był choreografem i nauczycielem Muza Dance Company, Kibbutz Dance Company, Sasha Waltz & Guests, nauczycielem na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. Dzisiaj szkoli na uczelniach europejskich, w tym w Budapeszcie i tworzy choreografie dla wielu akademii tańca, zespołów, wykłada na seminariach w Izraelu i za granicą.

Kuratorka: Maja Katarzyna Molska, Warsaw Dance Department/Fundacja Movementum

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (oryginał)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

Warsztat organizowany w ramach Programu Warsztatów w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie finansowanego przez m.st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close