Warszawa: Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 „Perfect Man” – chor. Anka Jurek, Łukasz Wójcicki, Tatiana Cholewa

Zdjęcie: Warszawa: Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 „Perfect Man” – chor. Anka Jurek, Łukasz Wójcicki, Tatiana Cholewa

Warszawa: Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 „Perfect Man” – chor. Anka Jurek, Łukasz Wójcicki, Tatiana Cholewa. Plakat: materiały promocyjne organizatora

Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 zaprasza na pokaz spektaklu tanecznego Perfect Man, odbywający się w ramach preselekcji do Polskiej Platformy Tańca 2024.

Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia spektaklu jest zbudowana na strachu figura człowieka radzieckiego czyli homo sovieticus, która odcisnęła swoje piętno na społeczeństwach byłych państwa bloku wschodniego. W spektaklu trójka performerek i tancerek bada to, co dzisiaj zostało z homososa, co to znaczy dziedziczenie traumy strachu i jak ona jest przechowywana w archiwum ciała. Artystki dekonstruują fasadę człowieka doskonałego, jakim miał być homo sovieticus, queerują ją i przetwarzają przez nienormatywność ciała.

Realizatorzy:

Pomysł, koncepcja i tekst: Łukasz Wójcicki
Choreografia, performance, taniec: Anka Jurek, Łukasz Wójcicki, Tatiana Cholewa
Konsultacje dramaturgiczne: Marcin Miętus

Praca powstała dzięki rezydencji Visegrad Artist Residency Program — Performing Arts finansowanej przez International Visegrad Fund oraz przy wsparciu Center of Choreographic Development SE.S.TA z Pragi i Instytutu Adama Mickiewicza.

Premiera: marzec 2022 / Cricoteka, Kraków

Czas trwania: ok. 50 minut

Więcej: https://teatr21.pl/perfect-man/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21, ul. Władysława Skoczylasa 10/12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close