Warszawa/Centrum Teatru i Tańca: „Śmierć i Ofelia” – chor. Michał Przybyła

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Teatru i Tańca: „Śmierć i Ofelia” – chor. Michał Przybyła

Śmierć i Ofelia, chor. Michał Przybyła

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na otwarcie nowej sceny. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera spektaklu Śmierć i Ofelia w choreografii Michała Przybyły. Artysta porusza w nim temat zadumy nad zmianą.

 

Topos melancholii to jeden z najstarszych i najbardziej trwałych motywów w naszej kulturze. Nadal jest niesłychanie żywotny i wywołuje wciąż dalsze echa. To przestrzeń doświadczenia, w której od dawna spotykają się odchodzące i przemijające ciała stare oraz jeszcze niewyraziste, nie w pełni kompletne ciała młode. Zjawisko wymiany i przenikania, emanujące prawdą o życiu zastygłym w bezruchu, jakby na próbę zamierającym, niezmiennie od lat wypełnia wciąż niezwykle świeża, pociągająca i tajemnicza energia. Nasycony stan melancholii nie pozostawia w sobie miejsca na poczucie braku, straty, wyobcowania czy tęsknoty. Jest raczej mechanizmem wspomnienia mnożącym kolejne obrazy tych uczuć, jest rozpamiętywaniem w świecie, który nie przestaje się przeobrażać, w którym przemiany zachodzą szybciej niż w ludzkim ciele.

 

Śmierć i Ofelia to spektakl będący jednocześnie rozpaczą przeżywanej chwili i dryfującymi, niewyczerpanymi pragnieniami. Historią o niezidentyfikowanej przestrzeni między ja a światem zewnętrznym, na kruchej granicy między obecnością a dezercją, nieprzynależnością do niczego. Jest fascynacją początkiem i końcem, oczekiwaniem na nieuchronne, na nic, które boli, które wynika z fizycznego doświadczenia własnego ciała.

 

Śmierć i Ofelia

 

Choreografia: Michał Przybyła

Kreacja i wykonanie: Karolina Kroczak, Elwira Piorun

Muzyka: Przemek Degórski

Wideo: Mateusz Uszy Knop

Grafika: Katarzyna Zakrzewska

Czas trwania: 60 minut

 

Spektakle: 29, 30 maja, godzina 19.00

Lokalizacja: ul. Bruna 9, Warszawa

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: ul. Bruna 9

godz. 19:00

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: ul. Bruna 9

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close