Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: Dana Chmielewska, Alicja Czyczel, Aleksandra Gryka, Marta Szypulska „LAGMA”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: Dana Chmielewska, Alicja Czyczel, Aleksandra Gryka, Marta Szypulska „LAGMA”

Festiwal Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu LAGMA Alicji Czyczel, Dany Chmielewskiej, Marty Szypulskiej i Aleksandry Gryki. Spektakl powstał w ramach programu StartUP Scena dla Młodych 2020.

Weź Lagmę.
Lagma powstaje przy użyciu pyłu bagiennego.
Włóż Lagmę, ona nieustannie drży.
Lagma jest z innego miejsca, jest zamkniętymi oczami.
Jak o niej mówić
Lagma, lepka laguna, lateks, lapis, lawa.

W związku skóry:
Alicja Czyczel zaobserwuje jak taniec dźwięczy i stapia się w ryczącą hybrydę.
Marta Szypulska stworzy narzędzia dla performerek i wizualnego obrazka.
Aleksandra Gryka: sound design of Lagma.
Dana Chmielewska: organizacja ruchu skóry w czasoprzestrzeni.

Dana Chmielewska artystka choreografka, tancerka i performerka urodzona w Gdańsku. Praktykuje ilustrację i improwizację. Ceni niestrudzoną pracę nad sobą i ćwiczenie swojej wrażliwości. Wierzy w transformujący i polityczny wymiar pracy z ciałem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentka Uniwersytetu Barcelońskiego. Ukończyła I i II moduł kursu choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Beneficjentka Alternatywnej Akademii Tańca, Stypendium Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, stypendium twórczego i rezydencji Dans i Blekinge w Karlskronie i stypendium kulturalnego Miasta Gdańsk. Tworzy performanse, choreografie, performuje i towarzyszy przy nauce ruchu i improwizacji.

Alicja Czyczel choreografka, tancerka i kulturoznawczyni. Absolwentka magisterskich studiów choreograficznych exerce w Narodowym Centrum Choreografii ICI-CCN w Montpellier we Francji oraz międzyobszarowych studiów humanistycznych i społecznych (MISH) na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2018, Alternatywnej Akademii Tańca 2018 w Art Stations Foundation oraz danceWEB 2019. Angażuje się w projekty site-specific, prowadzi warsztaty choreograficzne dla dzieci oraz spacery performatywne.

Aleksandra Gryka kompozytorka. W 1997 roku ukończyła Państwową Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Jaśminy Strzeleckiej. W latach 1998-2003 studiowała kompozycję w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Krystyny Moszumańskiej-Nazar oraz Magdaleny Długosz i Marka Chołoniewskiego (kompozycja elektroakustyczna). Utwory Aleksandry Gryki były wykonywane w Polsce oraz za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech i na Ukrainie. Prezentowane były m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwalu Prawykonań w Katowicach, festiwali Sacrum Profanum i Audio Art w Krakowie, Musica Polonica Nova we Wrocławiu oraz Instalakcje w Warszawie.

Marta Szypulska mieszka i pracuje w Poznaniu. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii ze specjalizacją Projektowania Ubioru. Swoje działania artystyczne kierunkuje w stronę projektowania ubioru unikatowego. Inspiracje czerpie z futurystycznych wizji i świata natury. Obecnie realizuje się w krawiectwie personalnym oraz w tworzeniu form na miarę performatywnych potrzeb.

StartUp Scena dla Młodych to program organizowany przez Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, którego celem jest wspieranie młodych artystów zajmujących się tańcem współczesnym. Wybrane w trybie konkursowym projekty otrzymują środki na realizację zgłoszonego spektaklu, wsparcie producenckie oraz konsultacje merytoryczną. W tym roku swoje prace w ramach programu stworzą Michał Przybyła i Alicja Czyczel.

Bilety w cenie 25 zł: https://ewejsciowki.pl/…/chmielewska–czyczel–gryka…

https://ewejsciowki.pl/…/chmielewska–czyczel–gryka…

Projekt Centrum Teatru i Tańca w Warszawie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 18:00

Warszawa: STUDIO teatrgaleria, plac Defilad 1

premiera •

godz. 20:00

Warszawa: STUDIO teatrgaleria, plac Defilad 1

godz. 19:00

Online

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close