Warszawa/Centrum w Procesie: Iza Szostak „Wizytatorka#2” – pokaz work in progress

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie: Iza Szostak „Wizytatorka#2” – pokaz work in progress

Fot. Katarzyna Szugajew dla Muzem Sztuki w Łodzi.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu, miejsce sztuk performatywnych i kolektyw niezależnych choreografów eksperymentalnych zaprasza do swojej siedziby na pokaz projektu-badania-performansu Wizytatorka#2 Izy Szostak, będący próbą uchwycenia procesu ucieleśniania nowych rytuałów intymności. W jakiej sytuacji możemy powiedzieć, że czegoś doświadczyliśmy? Kiedy mamy poczucie, że coś przeżyliśmy? Jakim językiem o tym mówimy i czy w ogóle chcemy o tym mówić? Dyscyplinowanie ciała to rytuał związany z przyjmowaniem kolejnych, coraz większych dawek wrażeń, z trenowaniem ciała do chłonięcia przyjemności, jaka płynie z doświadczania wciąż czegoś nowego. Czy trzeba posiadać wiedzę, żeby doświadczać? Gdzie w tym porządku znajduje się intymność? Czy należy się do niej przygotować? Czy i jak można przygotować się do czegoś, co wydarza się nieoczekiwanie? Do czegoś, co jest wstydliwe, transcendentne, duchowe. Jakie jeszcze? Czy i jak mogę zaintrygować i zaabsorbować widza moim intymnym doświadczeniem, jeżeli zechcę się nim podzielić?

koncepcja, choreografia: Iza Szostak
współpraca choreograficzna: Magda Jędra, Tatiana Kamieniecka
konsultacja dramaturgiczna: Anka Herbut
wykonanie: Magda Jędra, Tatiana Kamieniecka, Iza Szostak
muzyka: Kuba Słomkowski

Rozmowę z artystkami poprowadzi Anka Herbut.

***

Pokazy Centrum w procesie work in progress to prezentacje spektakli w fazie rozwoju. Odbywają się na różnym etapie zaawansowania pracy – mogą być ukazaniem efektów pierwszych poszukiwań choreograficznych, fragmentów, wyników badań, szkicu całości spektaklu lub eksperymentem testującym konkretny pomysł. Prezentacje w Centrum w Ruchu połączone są z otwartymi rozmowami moderowanymi przez gości, osobami profesjonalnie związanymi ze sztuką. Spotkania work in progress dają możliwość sprawdzenia, jak tworzony materiał spektaklu funkcjonuje wobec widza i rozmowy z nim – usłyszenia w jaki sposób prezentowana wersja oddziałuje, co komunikuje, jakie budzi w nim pytania. Połączenie prezentacji i rozmowy pozwala na wkroczenie we wciąż płynną przestrzeń procesu twórczego, zobaczenie pracy na etapie, w którym wciąż możliwe jest rozwijanie jej w różnych kierunkach; poznanie pytań jakie zadaje sobie twórca oraz metod, jakimi się z nimi mierzy. Jest to zaproszenie do wspólnej praktyki patrzenia, słuchania i mówienia o choreografii, o tym, jakie doświadczenie proponuje dana praca i jaką pozycję wobec niej zajmujemy.

* * *

Wstęp wolny!
Dojazd: PKP Międzylesie (kolejką S1 lub autobus 521) lub przystanek Pożaryskiego (autobus 525).

Wydarzenie jest częścią projektu Centrum w procesie – prezentacji prac choreograficznych i dyskusji.

Pokaz współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

Zakochaj się w Wawrze (miniaturka)     Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)     Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1A. WSTĘP WOLNY.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close