Warszawa/Centrum w Procesie: Wojtek Ziemilski „Gestuno – jeden gest” – pokaz work in progress

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie: Wojtek Ziemilski „Gestuno  – jeden gest” – pokaz work in progress

Fot. Kobas Laksa

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu „Centrum w Procesie” Centrum w Ruchu zaprasza na pokaz work in progress nowego spektaklu Wojtka Ziemilskiego Gestuno – jeden gest (tytuł roboczy). Premiera odbędzie się 24 września 2016 roku w Nowym Teatrze.

O spektaklu:

Robimy spektakl o miganiu. O Głuchych i ich językach. O tym, jak słowo nie staje się ciałem, tylko nim jest. I mieszka między nami, ale jest zwykle traktowane przez nas po macoszemu. A tymczasem to ucieleśnione słowo to jest odjazd. Zobaczcie sami.
Ten spektakl chodzi mi po głowie od dwóch lat. To wystarczająco długo, żeby zatracić poczucie dystansu. Dlatego przyda się wasz wrażliwy i niepobłażający wzrok.

reżyseria: Wojtek Ziemilski
scenografia, współpraca reż.: Wojciech Pustoła
obsada: Marta Abramczyk, Jolanta Sadłowska, Paweł Sosiński, Adam Stoyanov
konsultacje: Katarzyna Glozak
rozmowa po pokazie: Piotr Gruszczyński

partnerzy: Nowy Teatr, Polski Związek Głuchych Zarząd Główny

Dojazd: PKP Międzylesie (kolejką S1 lub autobus 521) lub przystanek Pożaryskiego (autobus 525).

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

Wstęp wolny!

***

Pokazy Centrum w Procesie work in progress to prezentacje spektakli w fazie rozwoju. Odbywają się na różnym etapie zaawansowania pracy – mogą być ukazaniem efektów pierwszych poszukiwań choreograficznych, fragmentów, wyników badań, szkicu całości spektaklu lub eksperymentem testującym konkretny pomysł. Prezentacje w Centrum w Ruchu połączone są z otwartymi rozmowami moderowanymi przez gości, osobami profesjonalnie związanymi ze sztuką. Spotkania work in progress dają możliwość sprawdzenia, jak tworzony materiał spektaklu funkcjonuje wobec widza i rozmowy z nim – usłyszenia w jaki sposób prezentowana wersja oddziałuje, co komunikuje, jakie budzi w nim pytania. Połączenie prezentacji i rozmowy pozwala na wkroczenie we wciąż płynną przestrzeń procesu twórczego, zobaczenie pracy na etapie, w którym wciąż możliwe jest rozwijanie jej w różnych kierunkach; poznanie pytań jakie zadaje sobie twórca oraz metod, jakimi się z nimi mierzy. Jest to zaproszenie do wspólnej praktyki patrzenia, słuchania i mówienia o choreografii, o tym, jakie doświadczenie proponuje dana praca i jaką pozycję wobec niej zajmujemy.

Zakochaj się w Wawrze (miniaturka)  Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka) Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka) Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, ul. Żegańska 1a

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close