Warszawa/Centrum w Ruchu: „Doświadczanie Przestrzeni Zmysłami” – weekendowe warsztaty z Adi Weinberg

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: „Doświadczanie Przestrzeni Zmysłami” – weekendowe warsztaty z Adi Weinberg

fot. Eliza Krakówka; lekcja GaGa/people z Adi Weinberg

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu we współpracy z Fundacją Burdąg mają przyjemność zaprosić na weekendowe warsztaty z Adi Weinberg. Każda dwuipółgodzinna sesja rozpocznie się lekcją GaGa/people, która następnie rozwinie się w pracę z improwizacją i eksploracją ruchu. Uczestnicy mogą wziąć udział zarówno w pojedynczych zajęciach GaGa lub całym warsztacie.

O warsztacie:

Doświadczanie Przestrzeni Zmysłami będzie podzielone na dwie części: lekcje GaGa/people oraz pracę z improwizacją i eksploracją ruchu.

GaGa jest autorskim językiem ruchowym wypracowanym przez Ohada Naharina i wykorzystywanym przez zespół Batsheva Dance Company w swojej codziennej praktyce. To nowatorska metoda zdobywania wiedzy i pogłębiania świadomości za pośrednictwem praktyki cielesnej; technika, w ramach której możemy odkrywać i wzmacniać ciało, wyrabiając jego elastyczność, wydolność i zwinność, rozwijając jednocześnie jego percepcję sensoryczną i wyobrażeniową. GaGa uświadamia nam nasze słabości, aktywizuje uśpione partie ciała, uwidacznia schematy ruchowe i oferuje narzędzia do ich przełamywania. Praktyka rozwija ruch intuicyjny, łączy świadomą i nieuświadomioną pracę z ciałem, pozwala doświadczać swobody i przyjemności w sposób nieskomplikowany, w przyjaznej przestrzeni, wygodnej odzieży, przy akompaniamencie muzyki, zarówno indywidualnie jak grupowo.

Podczas warsztatu uczestnicy będą pracować nad otwieraniem zmysłów po to, aby wejść w relację z przestrzenią wewnątrz i na zewnątrz ciała. Posłużą się wyobraźnią, aby stworzyć przestrzenne mapy pamięci, co umożliwi odnalezienie różnorodnych jakości i sposobów doświadczania przestrzeni, w której będą się poruszać.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Adresowane są do osób powyżej 16. roku życia (nie trzeba mieć doświadczenia tanecznego).

Cena: 35 zł za pojedyncze zajęcia GaGa/people; 120 zł za cały dwudniowy warsztat.

Obowiązują zapisy, przyjmowane do 10 lutego na adres: kontakt@centrumwruchu.pl (liczba miejsc ograniczona).

Organizator zastrzega jednocześnie, że warsztaty odbędą się jedynie wtedy, gdy zbierze się minimalna liczba 12 uczestników.

O prowadzącej:

Adi Weinberg ukończyła Akademię Muzyki i Tańca w Jerozolimie, program dla profesjonalnych tancerzy w Haifie, a także odbyła staż w zespole tańca Vertigo. Jako tancerka występowała na wielu międzynarodowych festiwalach. Współpracowała m.in. z Operą Izraelską i Polską Operą Narodową. Od 2014 roku rozwija również własną praktykę choreograficzną, prezentując swoje choreografie w różnych kontekstach i festiwalach, jak: Międzynarodowy Tydzień Tańca Machol Shalem, festiwal tańca Tel Aviv w centrum Suzanne Dellal oraz festiwalach MAAT, MSTT, KRoki oraz wielu innych. W roku 2017 otrzymała grant przyznany przez samorząd kultury i sztuki w Mifal Hapais na rozwijanie własnej praktyki choreograficznej. Adi jest certyfikowanym instruktorem GaGa. Ponadto zajmuje się terapią metoda Shiatsu, wykonuje masaże nasionami ajurwedyjskimi oraz jest instruktorką pilatesu. www.adiweinberg.com

Więcej informacji: www.gagapeople.com/English

Centrum w Ruchu logo (miniaturka)     GaGa logo (oryginał)   Burdąg_fundacja (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Warszawa − Wawer: Wawerskie Centrum Kultury,Filia Wawerska Strefa Kultury, ul. Żagańska 1a

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close