Warszawa/Centrum w Ruchu: Efrat Stempler „Zachowanie ciała w sytuacjach ekstremalnych” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: Efrat Stempler „Zachowanie ciała w sytuacjach ekstremalnych” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Sie tu tańczy, Fundacja Burdąg oraz Centrum w Ruchu na bezpłatne warsztaty z izraelską tancerką i choreografką Efrat Stempler, zatytułowane Body Behavior in extreme situation – Zachowanie ciała w sytuacjach ekstremalnych.

O warsztatach:

Co dzieje się z naszym ciałem, kiedy pragnie przekazać ważny komunikat, będąc nieustannie inwigilowane? Co się dzieje z ciałem, kiedy pragniemy, by inni do nas mówili, choć im tego nie wolno? Jak reaguje ciało, gdy ktoś celowo wyłącza światło w pustym pokoju? Jak porusza się ciało wyrażające protest?

 

Warsztaty poświęcone są reakcjom fizycznym i impulsom, które powstają w ciele w różnych sytuacjach – w szczególności pod wpływem napięcia. Impulsy te staną się materiałem, z którego stworzymy sekwencję krótkich scen. Będziemy badać ruch i zbierać materiał fizyczny w trakcie indywidualnej i grupowej improwizacji. Stworzymy choreografię i określimy dramaturgię zestawiając losowo idee i sytuacje.

 

Ze względu na swój zakres tematyczny, warsztaty stanowią krótkie wprowadzenie do moich metod pracy.

 

O pedagogu:

Efrat STEMPLER: Efrat dorastała w Tel Awiwie. Od 2014 roku mieszka i pracuje w Berlinie. W latach  1992-1995 uczyła się w szkole artystycznej Telma Yelin, zaś w 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem reżyserię teatralną na Uniwersytecie w Tel Awiwie. W latach 1996-2000 była tancerką w Batsheva Ensamble i zespole Baraka Marshalla; współpracowała także z innymi choreografami w Izraelu. W 2002 roku Efrat dołączyła do Tanzkompanie Oldenburg MS Schrittmacher (Berlin) prowadzonych przez choreografa Martina Stiefermanna. Ich współpraca twa do dziś – Efrat jest tancerką i dzieli ze Stiefermannem zadania dyrektora artystycznego. Wzięła udział w następujących projektach: Das Lewskow-Manuskript, Ein Sportstück, Begeben Sie sich, Anatomie einer Nachricht, Gold i Alice in Wunderland. Od 2004 roku pracuje jako choreografka i nauczycielka tańca w Berlinie. W 2006 roku założyła własny zespół, cie Efrat Stempler. Premiera jego pierwszej pracy Shu Shu odbyła się w DOCK11 w Berlinie. Od 2006 roku zespół stworzył trzy kolejne prace: shu shu werk, 1,2,3 Sauerfisch Reloaded i Fesgefahren; występował też na wielu festiwalach międzynarodowych, w tym M1 Fringe Festival w Singapurze, festiwalu teatralnym Man.in.Fest w Rumunii czy Infant Festival w Serbii. Od 2008 roku Efrat Stempler pracuje także jako choreograf w teatrach w Niemczech, Polsce i Szwajcarii, współpracując z reżyserami takimi jak Wojtek Klemm czy Mark Zurmühle przy różnych produkcjach, w tym m.in.: Brotladen (Brecht), Penthesilea (Kleist) Zement (Müller) czy Faust (Goethe).

www.efrat-stempler.com

Termin zgłoszeń: 17 października. Tylko przy mailowym zgłoszniu i otrzymaniu potwierdzenia zapisu można wziąć udział w warsztacie.

Zapisy, info: sietutanczy@gmail.com.

Polecany dojazd: kolejką nr S1 z dworca Warszawa Śródmieście do przystanku Warszawa Międzylesie (ok. 25 minut).

Język prowadzenia warsztatów: angielski

kontakt: Ola Zdunek

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1A, w godz. 12.00-16.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close