Warszawa/Centrum w Ruchu: „Improwizacja” – weekendowe warsztaty z Anetą Jankowską

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: „Improwizacja” – weekendowe warsztaty z Anetą Jankowską

fot. Arnaud Beelen, na zdjęciu: Aneta Jankowska

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu we współpracy z Fundacją Burdąg mają przyjemność zaprosić na weekendowe warsztaty z Anetą Jankowską.

Prowadząca o warsztacie:

Od przeszło 12 lat rozwijam się i kształcę w improwizacji ruchowej. Uczyłam się pod okiem m.in. Davida Zambrano, Anny Godowskiej, Sławka Krawczyńskiego, Paraskevasa Terezakisa. W improwizacji najbardziej poszukuję dialogu oraz autentyczności wypowiedzi, jaką chcemy się podzielić. Ważna w praktyce improwizacji jest dla mnie relacyjność, w szerszym znaczeniu tego słowa oraz pojawiająca się muzykalność.

Podczas warsztatów będziemy podejmować konkretne działania bez przygotowania oraz wcześniej założonego planu, odkrywając jednocześnie na nowo siebie, współuczestników, otaczającą nas przestrzeń oraz towarzyszącą nam podczas spotkania muzykę. Praktyka dialogu z każdym z wymienionych powyżej elementów i wykonywanie konkretnych ćwiczeń/zadań ma na celu pełniejsze odnalezienie własnych wypowiedzi oraz ich świadome kreowanie.

Improwizacja pozwala wydobyć drzemiące w nas siły oraz umiejętności, które możemy eksplorować w ruchu, tańcu, śpiewie, a nawet słuchaniu, obserwowaniu oraz w naszej scenicznej obecności.

Zajęcia adresowane do osób powyżej 18. roku życia, tancerzy, performerów, aktorów oraz wszystkich zainteresowanych improwizacją.

Cena: 150 zł za cały dwudniowy warsztat

Obowiązują zapisy, przyjmowane do 29 stycznia na adres: kontakt@centrumwruchu.pl (liczba miejsc ograniczona).

Organizator zastrzega jednocześnie, że warsztaty odbędą się jedynie wtedy, gdy zbierze się minimalna liczba 12 uczestników.

O prowadzącej:

Aneta Jankowska – choreografka, tancerka, aktorka, improwizatorka oraz pedagog tańca. Zajmuje się szeroko rozumianą improwizacją oraz perfomansem. Uczestniczka coachingów u Sławka Krawczyńskiego oraz Anny Godowskiej poświęconych pracy w procesie ze śniącym ciałem. Ukończyła program 60 dni improwizacji z Davidem Zambrano.

Tancerka w spektaklach improwizowanych z muzyką na żywo m.in. w czasie cyklicznych spotkań Free The Dance w Krakowie organizowanych przez Małgorzatę Haduch. Performerka w projekcie Site-Specific PerformanceDebris Afloat (choreografia i zamysł P. Terezakis). Uczestniczka laboratorium Anny Godowskiej Ciało – Medium. Tancerka w spektaklach improwizowanych Nius (reż. K. Skolimowski), Whisper in my eyes  (reż. M. Haduch) oraz Cisza (reż. I. Chlewińska).

Od 2009 do 2015 roku tancerka Pracowni Fizycznej prowadzonej przez Jacka Owczarka. Autorka ruchu scenicznego i choreografii w wielu spektaklach. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami, jak: Marcin Wierzchowski, Katarzyna Minkowska, Piotr Ratajczak, Marek Zakostelecky, Jakub Krofta, Łukasz Gajdzis, Paweł Łysak, Paweł Wodziński, Agnieszka Mielcarek, Daria Kopiec, Jan Klata, Mateusz Bednarkiewicz.

Centrum w Ruchu logo (miniaturka)  Burdąg_fundacja (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa – Wawer: Wawerskie Centrum Kultury, Filia Wawerska Strefa Kultury, ul. Żagańska 1a; w godz. 11.00-15.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close