Warszawa/Centrum w Ruchu: Karolina Kraczkowska „WHOA Horsewind”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: Karolina Kraczkowska „WHOA Horsewind”

Karolina Kraczkowska „WHOA Horsewind”

Wersja do druku

Udostępnij

Nie można zawsze pozostać nienaruszonym. Można chcieć, pragnąć, a nawet można skutecznie uniknąć bycia naruszonym, ale pomimo wysiłku, każdy zostanie w którymś momencie rozbrojony ze swoich mechanizmów obronnych, w obliczu innej osoby, poprzez dotyk, zapach, uczucie, perspektywę dotyku, wspomnienie uczucia.
Judith Butler

Czy można zmienić schematyczne postrzeganie wrażliwości jako kondycji, która ogranicza i przed którą należy się bronić? Uznać i doświadczać jej jako potencjalnego źródła siły? Czy wypracowywanie mechanizmów obronnych przeciwko wrażliwości może prowadzić nie do samoobrony ale samo-destrukcji?

Czy obrona przed podatnością na zranienie nie sprzyja odtwarzaniu cyklu działania przemocy, przed którą szukamy schronienia?

Jaką rolę rytuały wojenne mogą pełnić w kontekście współczesnego człowieka, którego walki przybrały postać bardziej wewnętrznych wojen niż realnej bitwy przeciwko wrogowi w obronie życia.

Czy można postrzegać broń jako przedłużenie własnego ciała?

Pokaz pracy w procesie będzie próbą zgłębienia i mariażu własnej praktyki ruchowej z potencjałem, jaki tkwi w rytuałach wojennych, praktykach tanecznych i kulturowych, u których źródeł tkwią mechanizmy obronne.

Koncept i wykonanie: Karolina Kraczkowska

Muzyka: wybrane fragmenty utworów muzycznych, które pojawiły się na liście Spotify RapCaviar i Rap Workout

Organizator: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

Projekt: Centrum w Procesie

Partner: Wawerskie Centrum Kultury

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Warszawa: Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close