Warszawa/Centrum w Ruchu: „Kultura ciała” – projekt edukacyjny Izabeli Chlewińskiej

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: „Kultura ciała” – projekt edukacyjny Izabeli Chlewińskiej

Stymulacja ciała. Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty

Zapraszam do udziału w rocznym projekcie edukacyjnym KULTURA CIAŁA. Dwanaście intensywnych weekendów, podczas których będziemy badać teorię wielkiego docisku, praktykować NIC i rozwijać techniki przyjemności. Wydobędziemy głos z ciała. Będziemy tańczyć. – Izabela Chlewińska, tancerka, choreografka, muzyk i pedagog.

Na czym polega projekt?

Roczny projekt edukacyjny Kultura ciała  to warsztaty unikatowe pod względem treści i formy. Celem projektu jest żywe i regularnie pogłębiane doświadczenie na poziomie własnego ciała, które prowadzi do otwartego i krytycznego spojrzenia na język współczesnej sztuki związanej z ciałem (choreografii, sztuk performatywnych) oraz aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury. Jednocześnie umożliwia indywidualną pracę z własnym potencjałem twórczym oraz kreatywne współdziałanie w grupie. Całoroczny cykl zajęć podsumujemy w formie otwartej instalacji performatywnej oraz rozmowy na temat metod pracy z ciałem i głosem.

Udział w projekcie Kultura ciała jest bezpłatny.

 

Dla kogo?

Zajęcia są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które z różnych powodów odczuwają potrzebę głębokiej pracy z ciałem, głosem i intuicją, np. matki i ojcowie małych dzieci, miłośnicy sztuk performatywnych, artyści chcący poszerzyć zakres swoich umiejętności i inni. Program dedykowany jest osobom na stałe mieszkającym w Warszawie.

Jak wziąć udział?

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie listu motywacyjnego do 31 stycznia 2018 na adres biuro@izabelachlewinska.pl. Osoby, które zostaną wyłonione spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną zaproszone na pierwsze zajęcia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kalendarium spotkań:

Mamy przed sobą dwanaście dwudniowych spotkań w godz. 10.00-16.00 (z wyjątkami!) w następujących terminach :

Miejsce spotkań

Zajęcia odbywać się będą w Wawerskim Centrum Kultury. To miejsce pracy twórczej niezależnych choreografów, wspierania rozwoju środowiska tańca i sztuk performatywnych.

Więcej informacji: www.centrumwruchu.pl

Prowadząca:

Izabela Chlewińska – tancerka, choreografka, muzyk, pedagog.  Od 12 lat pracuje jako pedagog, prowadząc warsztaty w Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Polsce. W ciągu ostatnich lat pracy z aktorami, tancerzami, studentami kierunków artystycznych, dziećmi, wypracowała autorską metodę nauczania, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu. Rozwijam praktykowanie „Niczego” – definitywnie odrzucając napięcie i gotowość do działania, na rzecz odczuwania przyjemności i dzikiej fizycznej intuicji. Prowadzi warsztaty dla aktorów i performerów w ramach programu Ruch w Instytucie (Instytut Teatralny w Warszawie). Jej autorskie spektakle taneczne (Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii. Ostatnia praca solowa artystki to You have your voice – spektakl prezentowany m.in. na scenie Teatru Studio w ramach programu Scena Tańca Studio w Warszawie. Jest autorką i reżyserką instalacji performatywnej MaMoMi dla dzieci do lat 2 w Nowym Teatrze w Warszawie. Współpracuje z grupą improwizatorów w Klubie Komediowym w Warszawie (Gimnastyka wieczorna z Izą Chlewińską). Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw choreografów niezależnych. Jest mamą trzyletniego Miłosza.

Projekt KULTURA CIAŁA jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Projekt jest realizowany we współpracy z Centrum w Ruchu.

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, w godz. 10.00-16.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close