Warszawa/Centrum w Ruchu: Otwarte warsztaty „Real-Time Composition jako narzędzie dramaturgiczne”. Prowadzenie: Wojtek Ziemilski

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: Otwarte warsztaty „Real-Time Composition jako narzędzie dramaturgiczne”. Prowadzenie: Wojtek Ziemilski

Fot. Danny Willems

Wersja do druku

Udostępnij

To jest cholernie ekscytująca metoda, bo zaskakuje samego twórcę, kiedy wydaje mu się, że wszystko „wie”. Klaruje, wyjaśnia, rozjaśnia, oczyszcza. Buduje, składa do kupy, dodaje siły. Jest piekielnie trudna choć na początku może się wydać prościutka. Wymaga sporej odwagi, bo jest bezlitosna wobec naszych „pomysłów”, „kreatywności” i innych radosnych przyzwyczajeń twórczych. Wreszcie, stawia pytanie o wspólne działanie – wydaje się egocentryczna, i przezwyciężanie tego egocentryzmu jest dla mnie jednym z ciekawszych wyzwań.

Wojtek Ziemilski


Real-Time Composition to metoda stworzona przez portugalskiego choreografa João Fiadeiro. Nie jest ona jednak ograniczona do tworzenia choreografii. Opiera się na podstawowym założeniu, zamiast poszukiwać „kreatywnych” rozwiązań należy skupić się na tym, co już się znalazło. Z tego ideologicznego punktu wyjścia wynika cała złożona metodologia. Warsztaty będą zarówno wprowadzeniem do tej metody, jak i laboratorium możliwości jej (nad)interpretacji.

Wojtek Ziemilski – reżyser teatralny, artysta wizualny. Tworzy prace na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i choreografii. Ukończył kurs reżyserii teatralnej w Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. Autor spektakli Mała narracjaPrologW samo południePigmalion, eksplorujących nowe formy teatru dokumentalnego. Prowadzi warsztaty i zajęcia z nowych form eksperymentu w teatrze, współpracował m.in. z Instytutem Teatralnym, Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Współpracuje z TR Warszawa jako ekspert interdyscyplinarny w programie Teren TR. Jeden z organizatorów akcji Golgota Picnic Polska. Pisuje o sztuce. Współpracuje z Krytyką Polityczną i z galerią BWA Warszawa.

Wstęp wolny.

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Projekt dofinansowany ze środków Miasta st. Warszawy.

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka) Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro, w godz. 18.00-22.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close