Warszawa: certyfikowany Roczny Kurs Ruchu Autentycznego

Zdjęcie: Warszawa: certyfikowany Roczny Kurs Ruchu Autentycznego

Wersja do druku

Udostępnij

Metoda Ruchu Autentycznego została zapoczątkowana przez Mary Whitehouse, tancerkę, znawczynię Junga, pionierkę Terapii Tańcem i Ruchem (DMT), a następnie rozwinięta przez Janet Adler i Joan Chodorow.

Ruch Autentyczny bada relację pomiędzy poruszającym się a świadkiem, pomiędzy patrzeniem a byciem widzianym. Mając zamknięte oczy, jedna z osób wsłuchuje się w siebie i znajduje ruch wynikający z wewnętrznego impulsu. Ruch może rozpocząć się od impulsu, odczucia, gestu, obrazu czy wspomnienia i rozwija się w wyniku podążania za wrodzoną inteligencją ciała. Z początku ruch ten może być niewielki, ale stopniowo staje się widoczny, a bezpośrednie doświadczenie przybiera jasną, fizyczną postać. Spotkanie osoby w ruchu ze świadkiem w atmosferze wzajemnej akceptacji i szacunku stwarza okazję do dotarcia do swego prawdziwego Ja. Ruch Autentyczny jest praktykowany na świecie jako forma medytacji, praktyki duchowej czy terapii, w celu zwiększenia świadomości lub po to, by otworzyć się na swoją kreatywność i procesy twórcze.

Uczestnictwo w styczniowym kursie RA, który poprowadzi Zuzanna Pedzich, daje możliwość wzięcia udziału w rocznym kursie Ruchu Autentycznego zakończonym certyfikatem wydawanym przez brytyjski Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy.

Koszt styczniowego warsztatu: 350zł. Ilość miejsc ograniczona.

Informacje i zapisy na weekend wprowadzajacy: www.choreoterapia.com.pl, zpedzich@instytutdmt.pl

Zuzanna Pędzich, certyfikowana psychoterapeutka i superwizor DMT – psychoterapii tańcem i ruchem (studia magisterskie na wydziale DMT Uniwersytetu Roehampton w Londynie), współzałożyciel i wykładowca Instytutu DMT, sekretarz Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Tańcem i Ruchem.

 Roczny kurs obejmuje pięć weekendów – każdy z nich skupiający się na kolejnym poziomie poznawania podstaw Ruchu Autentycznego:

  • Warsztat nr 1 – rozwinięcie umiejętności zapamiętywania pełnych sekwencji ruchu. Umiejętność ta stwarza kontener oraz kontekst, w którym można umiejscowić i doświadczać procesów zachodzących w ruchu.
  • Warsztat nr 2 – rozwinięcie umiejętności pozostawania w kontakcie z fizycznymi doznaniami w ciele oraz jasnego ich nazywania (w odróżnieniu od doznań emocjonalnych) – ten rodzaj postrzegania i doświadczania jest w naszej kulturze mało rozwinięty. Z uwagi na jego powiązanie z intuicją, bywa pomocny w procesie podejmowania decyzji, jest także wykorzystywany jako istotna informacja w procesie psychoterapii ruchem.
  • Warsztat nr 3 – rozwinięcie umiejętności rozpoznawania i mówienia o emocjach, ze szczególną uwagą na  umiejętność postrzegania tła emocjonalnego, które zawsze jest obecne, często subtelne, ale z reguły niezauważane.
  • Warsztat nr 4 – skupimy się na poziomie doświadczania mentalnego, który składa się z wewnętrznych obrazów oraz przekazów werbalnych – często najlepiej rozwinięty w naszej kulturze, ale mało ugruntowany w cielesnym doświadczaniu.
  • Warsztat nr 5 – bycie świadkiem a klarowne postrzeganie; rola obecności – przesłaniające filtry oraz elementy ułatwiające postrzeganie; integracja całości cyklu.

Kurs jest ekwiwalentem Modułu 2: Ruch Autentyczny i Obecność Terapeutyczna szkolenia Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, (program szkoleniowy w Anglii; patrz: www.ibmt.co.uk). Certyfikat uczestnictwa autoryzowany przez Instytut zostanie wydany wraz z ukończeniem kursu. Instytut jest zarejestrowany w ISMETA (International Somatic Movement Education and Therapy Association); kursy mogą być częścią niezależnej rejestracji w Stowarzyszeniu – ISMETA.

Warsztat przeznaczony jest dla psychoterapeutów, którzy są zainteresowani pogłębieniem lub wprowadzeniem elementów świadomości ciała i ruchu do swojej praktyki, terapeutów tańcem i ruchem, choreoterapeutów oraz osób mających doświadczenie we własnej (warsztatowej) pracy z ciałem i/lub ruchem. Ruch Autentyczny jest bogatą i efektywną formą superwizji, oferowanej przez obie prowadzące. Osoby nie mające doświadczenia w pracy z ruchem, a zainteresowane udziałem w kursie proszone są o kontakt z Kamą, w celu indywidualnego omówienia warunków przyjęcia na warsztaty.

Kama Korytowska jest dyplomowanym terapeutą pracy z ciałem i ruchem (Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, UK) oraz terapeutą traumy somatycznej (Babette Rothschild, US) z wieloletnim doświadczeniem pracy z Ruchem Autentycznym w terapii indywidualnej i grupowej oraz superwizji dla psychoterapeutów i terapeutów w Polsce i w Anglii. Jest wieloletnią uczennicą Lindy Hartley, bezpośrednej uczennicy Janet Adler oraz autorki wielu książek z dziedziny psychoterapii i somatyki: Wisdom of the Body Moving, Somatic Psychology: Body, Mind and Meaniong, oraz redaktor Contemporary Body Psychotherapy.

Kurs będzie  superwizowany przez Lindę Hartley.

Informacje i zgłoszenia:  kama@korytowska.eu

Ilość miejsc ograniczona. Aby zarezerwować miejsce na warsztacie należy wysłać drogą mailową zgłoszenie wraz z krótką informację dot. doświadczenia w pracy z ruchem oraz dokonać wplaty depozytu w wys. 460zł na konto:

Allbea, Beata Bednarek, mBank,  nr 87 1140 2004 0000 3702 4551 9616 (z dopiskiem RA oraz adnotacją jeśli jest potrzebny rachunek)

 

Koszt udziału w całym cyklu 2300zł, płatne: 450zl depozyt plus 5 rat po 370zl. Istnieje możliwość wzięcia udziału w pojedynczym (pierwszym) warsztacie, o ile będą wolne miejsca. Koszt udziału wyniesie w tym warsztacie 480zł. Możliwe jest również dołączenie do grupy od 2 warsztatu, pod warunkiem wzięcia min. 4 sesji indywidualnych u prowadzącej.
Uwaga! Przed wysłaniem depozytu należy upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca!

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close