Warszawa: „Ciało/tworzywo” – warsztaty z Marią F. Scaroni

Zdjęcie: Warszawa: „Ciało/tworzywo” – warsztaty z Marią F. Scaroni

Fot. Michael Rowsome

Wersja do druku

Udostępnij

Andrzej Woźniak zaprasza do Studium Teatralnego na warsztaty z Marią F. Scaroni, znaną ze współpracy m.in. z Meg Stuart.

Koszt: 270 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł do 20 stycznia 2017 roku, 320 zł po tym terminie.

Organizator: Marzy mi się, żeby warsztat był inkluzywny. Jeśli pieniądze stoją Ci na przeszkodzie napisz i wymyślimy jakieś korzystne rozwiązanie.

Zgłoszenia/pytania: Andrzej Woźniak, ej.posluchaj@gmail.com

Warsztat obejmuje 15 godzin zajęć.

Od prowadzącej:

Praca z ciałem, którą proponuję, zachęca uczestników do spojrzenia na ciało jak na tworzywo i traktowania go w ten sposób, biorąc pod uwagę zarówno jego funkcje organiczne i potencjał duchowy, jak i kulturowe implikacje. Charakter tego podejścia jest eklektyczny i ma swoje źródła w technikach kultywujących „chi”, takich jak Qi Gong i Pranayama (techniki oddechowe), w eksploracji wzorców kręgosłupa i kończyn (połączenia w ciele, systemy proprioceptywne), pracy z dotykiem (eksperymentalne nauczanie body-alchemy Sary Shelton Mann) oraz elementach improwizacji pozwalających przejść przez różne stany. Używam podróży i wydłużonego trwania (służą temu ćwiczenia transowe wywodzące się z medytacji dynamicznej lub z podróży szamańskich z wizualizacjami i ruchem) do flirtowania z ideą rytuału i osobistej/kolektywnej transformacji. Trans i wysiłek, nuda i kontemplacja stają się tutaj taktykami. Celem jest zrozumienie lub kwestionowanie granic ciała, uznanie go za złożone/wieloskładnikowe i idiosynkratyczne: skodyfikowane, ale pragnące ekstazy i zabawy, poszukujące uziemienia i czułości.

To laboratorium dla każdego, kto jest zainteresowany ciałem jako miejscem wiedzy, lasem symboli lub po prostu fenomenem do odczuwania wizualnie, kinestetycznie i werbalnie. Potrzebna jest wytrzymałość, ale nie konkretne umiejętności, dlatego warsztat jest otwarty dla każdego poruszającego się ciała.

BIO Marii F. Scaroni: https://mariafscaroni.wordpress.com/about/

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Studium/Teatralne, ul. Lubelska 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close