Warszawa/Ciało/Umysł 2012: Tabea Martin (Holandia)„Duet for Two Dancers”

Zdjęcie: Warszawa/Ciało/Umysł 2012: Tabea Martin (Holandia)„Duet for Two Dancers”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Duet for Two Dancers każe widzom przyjrzeć się lękom i niepokojom wywołanym przez niespełnianie oczekiwań – swoich lub tych, które narzuca nam społeczeństwo czy zawód. Wolność wyboru różnych zawodów i tożsamości często jest powodem niepewności i zwątpienia. Spektakl stawia pytania o „bycie tancerzem”, a także o „nie bycie tancerzem”. Martin w swoich pracach przygląda się zachowaniu ludzi w różnych kontekstach – to pytania socjologiczne stanowią oś spektaklu. Choreografka koncentruje się na uczuciu zagubienia, niewiedzy, nieadekwatności i smutku, które kryją się w głębi ciała. W 2011 Tabea Martin zdobyła Wim Barry Stipendia Price of the Prins Bernard Cultuurfonds oraz została wybrana do TOP 10 networku Aerowaves.

choreografia: Tabea Martin
produkcja: Coproduction Dansateliers & Conny Jansen Danst
tancerze: Ryan Djojokarso, Stefan Baier
muzyka: Igor Strawiński
zdjęcia: Leo van Velzen
podziękowania: Amy Gale, Conny Jansen, Matthias Mooij, Pol Bierhoff

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z zespołem.

Tabea Martin urodziła się w Szwajcarii w 1978 roku. Uczęszczała do Modern Theatre Dance School w Amsterdam School of the Arts (AHK), studiowała choreografię w Codarts Rotterdam i była stypendystką w School for New Dance Development (SNDO). Tańczyła z Rogie & Company (Holandia), Fabianem Chyle (Niemcy) and Nickiem Brysonem (Irlandia) i brała udział w szeregu projektów międzynarodowych, takich jak Theatertreffen w Berlinie, SIWIC w Zürichu, PACT Zollverein Impact 2007, Dialogues, Springdance, Nottdance Festival i ChoreoRoamEurope 2008. Współpracowała z Dansateliers, przy takich projektach jak Duet for Two Dancers oraz przy koprodukcji Conny Janssen and Dansateliers, Brand New 2010. W 2010 była zaproszona do opracowania spektaklu dla Theaterspektakel w Zürichu. Praca ta – Sofort Geniessen – została nominowana do ZKB Förderpreis i była pokazywana na tourne w Szwajcarii w 2011 roku. W 2011 roku we współpracy Niną Glockner and Jelte van Andel stworzyła projekt dla Dansateliers pod tytułem Out Of Proportion. Pytania natury socjologicznej są centralnym motywem jej prac. W swoich badaniach przygląda się zachowaniu ludzi w różnych kontekstach. Koncentruje się na uczuciu zagubienia, niewiedzy, niewygodzie i smutku, które kryją się w ciele. W 2011 Tabea Martin zdobyła Wim Barry Stipendia Price of the Prins Bernard Cultuurfonds oraz dostała nagrodę Aerowaves za Duet for Two Dancers. Została również zakwalifikowana do Aerowaves Priority Company List na rok 2012.

Więcej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Malarnia, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza, pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close