Warszawa: „Ciekawość tańca 6.0 / Dance Curiosity 6.0” – warsztaty z Danielem Sandu (Amsterdam)

Zdjęcie: Warszawa: „Ciekawość tańca 6.0 / Dance Curiosity 6.0” – warsztaty z Danielem Sandu (Amsterdam)

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

„Holinga” i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie zapraszają na kolejną edycję warsztatów z cyklu Ciekawość tańca / Dance Curiosity, które poprowadzi Daniel Sandu z Amsterdamu wraz z Martą Berdel.

O warsztatach:

Zapoczątkowany w Rzeszowie, a kontynuowany z powodzeniem w Warszawie, cykl warsztatów Ciekawość tańca okazał się wspaniałym pomysłem łączącym formułę tańców z różnych stron świata z tańcem kreatywnym. Myślą przewodnią warsztatów jest rozbudzanie w sobie postawy zaciekawienia i zadziwienia.

Niech nic nie będzie dla nas oczywiste. Dociekamy, pytamy, wspólnie odkrywamy i inspirujemy się wzajemnie. W bezpiecznej i radosnej atmosferze wspólnie będziemy podążać ścieżkami tańca. Doświadczymy poczucia autentyczności w tańcu. Postaramy się używać własnego, indywidualnego języka tańca. Esencją tańca nie są przecież kroki i figury.

Warsztaty podzielone są na dwie części (dwie grupy zagadnień).

Dodatkowo uczestnicy zaproszeni są do Laboratorium Ruchu – czyli Open Dance Lab – gdzie będą mogli podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Pierwsza część to tańce z różnych stron świata. Uczestnicy poznają m.in. tańce z Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Armenii, Włoch, Albanii, Serbii, Grecji, Izraela, Holandii, jak również tańce „balfolkowe”.

Zaznamy także improwizacji w tańcu. W programie znajdą się bowiem tańce w stylu „Roma”, dla których charakterystyczna jest właśnie improwizacja, stanowiąca w tańcu obszar wolności. Będzie to wspaniała okazja, aby poczuć się uwolnionymi od schematów. Poznane tańce można wykorzystywać jako elementy choreoterapii, rekreacji, tańczenia w gronie przyjaciół. Tańce w kręgu i w parach zawsze są świetną formą spędzenia czasu, pozbycia się stresu, nabrania sił witalnych.

 

Druga część warsztatów to taniec w edukacji, wzbogacony o techniki muzykoterapeutyczne i choreoterapeutyczne. Uczestnicy w sposób praktyczny zapoznają się zagadnieniami z obszaru pedagogiki i dydaktyki tańca.

Spojrzymy na taniec jako kreatywny proces. W programie znajdą się inspiracje i idee do pracy z dziećmi w wieku od 4. do 14. roku życia. Można jednak śmiało powiedzieć, że idee taneczne mają wymiar uniwersalny, dający się zastosować w pracy ze wszystkimi, także z seniorami oraz osobami niepełnosprawnymi.

 

Laboratorium Ruchu Open Dance Lab to czas, aby każdy, jeśli tylko zechce, podzielił się swoimi pomysłami, tańcami, doświadczeniami. Będzie to także okazja do sprawdzenia swoich pomysłów oraz czas na eksperymenty wraz z uczestnikami warsztatów.

Tak wiele możemy nauczyć się od siebie nawzajem!

Serdecznie zapraszamy, życzymy wspaniałych wrażeń i dobrej zabawy!

 

Do kogo skierowane są warsztaty?

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy lubią tańczyć, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, także do animatorów, instruktorów, osób prowadzących zajęcia rytmiczne, ruchowe, artystyczne, muzyczne, do terapeutów oraz pracowników opieki społecznej.

Korzyści płynące z udziału w warsztatach:

– Poznasz nowe tańce oraz nowych ludzi;

– Nauczysz się metodyki nauczania tańców;

– Zdobędziesz wiele energii oraz inspiracji do pracy z ludźmi;

– Każdy z uczestników dostanie muzykę do tańców oraz nagrania wideo z warsztatów;

– Dostaniesz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.

Opłata:

250 zł od osoby

 

Wpłaty i zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową na adres: marta.berdel@gmail.com lub telefonicznie: 795 487 175 . W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, adres mailowy, adres do korespondencji, numer telefonu oraz informację, z jakimi grupami osób pracujecie Państwo na co dzień.

Uwaga: W związku z koniecznością zaplanowania czasu spotkania, organizatorzy proszą o informację w przypadku chęci zaprezentowania pomysłu w grupie Open Dance Lab (laboratorium potrwa ok. 50-60 min).

Koordynacja i współprowadzenie warsztatów:

Marta Berdel

marta.berdel@gmail.com

tel. 795 48 71 75

www.holinga.pl

Termin zgłoszeń i wpłat: 5 listopada 2019 roku

 

Dane do przelewu:

„Holinga” Marta Berdel

ul. Krynicka 2/20, 35-505 Rzeszów

22 1050 1562 1000 0091 1123 5181

ING Bank Śląski

Uwaga: Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wniesienie opłaty w formie przelewu przed warsztatami! Organizatorzy proszą o przemyślenie wszelkich spraw formalnych i przedstawienie ich przed szkoleniem (faktury itp.).

Prowadzący:

Daniel Sandu – tancerz, choreograf, pedagog tańca. Od wielu lat prowadzi na całym świecie warsztaty tańców międzynarodowych oraz stepowania – m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Polsce, USA, Azji. Tańczył w rumuńskim zespole „Ensemble Rapsodia Romana”, był tancerzem w Międzynarodowym Teatrze Tańca w Amsterdamie, został nauczycielem przedmiotu Taniec w edukacji. Obecnie pracuje także z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Podczas warsztatów często wykorzystuje swoją autorską metodę 3R: Rhythm, Rumunia, Romowie (Rhythm, Romanian and Roma). Wyznaje zasadę, że najważniejsza jest przyjemność tańczenia i poznawania tradycyjnych tańców, jak również poznawanie stworzonych przez niego choreografii do muzyki tradycyjnej. Jego ideą przewodnią jest wolność i improwizacja w tańcu, a także znalezienie własnego rytmu i podążanie za nim.

Więcej informacji o prowadzącym:

http://www.danielsandu.com/danielsandu/home.html

FB: https://www.facebook.com/daniel.sandu

Stepowanie – improwizacja w wykonaniu Daniela:

https://www.youtube.com/watch?v=ilJdsQsvILU

Nagranie z warsztatów międzynarodowych:

https://www.youtube.com/watch?v=CO-881cL9Kg

Organizacja i współprowadzenie warsztatów:

 

Marta Berdel – pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich, muzykoterapeutka. Prowadzi otwarte zajęcia Taniec rekreacyjny – tańce z różnych stron świata. Współpracuje z różnymi organizacjami i instytucjami kultury z Rzeszowa i z całej Polski, m.in. z Akademią 50 Plus oraz w Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Rzeszowie, Polskim Związkiem Niewidomych – Oddziałem Podkarpackim, domami kultury oraz z Fundacją „Podaj Dalej” z Konina. Prowadzi zajęcia muzykoterapeutyczne i choreoterapeutyczne z młodzieżą niepełnosprawną w Centrum Dziennej Aktywności dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Łące (prowadzonym przez „Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Sprawnej Inaczej w Trzebownisku”), jak również w Stowarzyszeniu Przyjaciół Młodzieży Specjalnej Troski w Łańcucie. Przygotowują razem inscenizacje muzykoterapeutyczne oraz choreoterapeutyczne oparte na naturalnym ruchu i improwizacji. Tworzy wraz ze swoimi uczestnikami Muzykoterapeutyczny Teatr Tańca. Chętnie robi zdjęcia i tworzy własne wizje świata w cyberprzestrzeni. Interesuje się dramą, ruchem autentycznym, terapią tańcem i ruchem, kulturą tradycyjną, etnografią. W czerwcu 2015 roku ukończyła Studia Podyplomowe, na kierunku Taniec polski – prowadzenie zespołów tanecznych, organizowane przez Wydział Muzyki oraz Studium Kulturalno-Oświatowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. W roku 2018 ukończyła studia muzykoterapii na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Więcej na: www.holinga.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Bielański Ośrodek Kulturyul. Carla Goldoniego 1, w godz. 10.00-14.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close