Warszawa/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe: Magdalena Chowaniec „When I Don’t Dance I Collect Crystal Balls”

Zdjęcie: Warszawa/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe: Magdalena Chowaniec „When I Don’t Dance I Collect Crystal Balls”

Fot. Vladimir Perrin

Wersja do druku

Udostępnij

Barbara i William, bohaterowie spektaklu usytuowani gdzieś między światem tańca towarzyskiego i musicalu, ujawniają swoją drugą naturę skrytą za sztucznymi uśmiechami i perfekcyjnie opanowaną techniką. Eksplorując fizyczną i psychiczną relację tancerzy uczestniczących w zawodach tanecznych, proponują dyskurs z dzisiejszą sytuacją tańca współczesnego.


Magdalena Chowaniecurodziła się w 1983 roku w Polsce. Ukończyła szkołę baletową i otrzymała tytuł magisterski na Uniwersytecie A.Brucknera w Linz. Od 2004 roku jako tancerka, performerka, wokalistka i choreografka współpracuje z Superamas Collective (Francja/Austria), Olegiem Soulimenko (Rosja), Anne Juren (Francja), Cooperativa Performativa (Rumunia), Markiem Tompkinsem (USA), Georgiem Hobmeierem (Austria), Agatą Maszkiewicz (Polska/Francja), Mathieu Grenierem (Francja), Jerome Belem (Francja) i Amandą Piną (Chiny). W 2007 roku uzyskała stypendium DanceWEB i stworzyła artystyczny kolektyw Mariamagdalena. Jej prace – solo ‘Hold Your Horses’ (2008), ‘The Mob:Fixing Freedom Tour’ (2009), ‘Empathy Project Vol. I’ , 'Until death do us part’ – pokazywane były w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii i Szwajcarii. Poza tym jest wokalistką grupy The Mob Fixing Freedom. W 2009 roku dostała stypendium w dziedzinie sztuk performatywnych od Ministerstwa Kultury w Austrii i została wymieniona jako „Remarkable Emerging Choreographer“ w Yearbook of Ballettanz 2010. Od 2008 roku bada zjawisko fizycznej empatii.

Mathieu Grenierurodził się we Francji w 1988 roku. Pracuje jako tancerz, aktor, muzyk i wokalista. Studiował najpierw w Konserwatorium Tańca i Teatru w Bordeeaux, potem w 2009 roku dołączył do formacji Ex.E.R.CE w Centre Chorégraphique National de Montpellier. W 2010 roku wystąpił w spektaklu „Black & blues” Marka Tompkinsa, z którym następnie podjął stałą współpracę. Od 2008 roku prowadzi również grupę muzyczną „The Toys”, gdzie działa jako muzyk, wokalista, aranżer i kompozytor. Współpracuje z Julie Oosthoek. Prowadzi zajęcia z muzyki, rytmiki i tańca dla dzieci i młodzieży.


koncepcja, badania, choreografia, wykonanieMagdalena Chowaniec, Mathieu Grenier
dramaturgiaIsnelle da Silveira
światło, projekt scenyNico de Rooij
dźwiękMathieu Grenier
menedżer produkcjiLisa Schmidt
produkcjaVierHochDrei, Tanzquartier Wien
wsparcie finansoweMiasto Wiedeń
rezydencje artystyczneCentre international d’accueil et d’échanges des Récollets (Paryż), Micadanses (Paryż), CND (Paryż), WP ZiMMER Antwerp (Belgia)
podziękowaniaLes Ballets C de la B (Gandawa), Johannes Feigl


Pokaz w ramach Festiwalu Ciało/Umysł


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Malarnia, Teatr Studio, PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close