Warszawa/CSW: Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u

Zdjęcie: Warszawa/CSW: Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Stowarzyszenie Artystyczne „Dookoła” prezentują przegląd pn. Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego Off-u 2012. ( 8-15.05.2012). Jest to czwarta edycja przeglądu prezentującego wybrane, najciekawsze spektakle teatru tańca, obrazu i ekspresji fizycznej, stworzone w ostatnich latach w Polsce (poza Warszawą).

W latach 2006-08 odbyły się trzy edycje przeglądu pn. „Wydarzenia Teatralnego Off-u” prezentujące wybrane, najciekawsze spektakle łączące ekspresję aktorską, ruch i walory wizualne. Zaproszone spektakle były dziełem twórców niezależnych, działających poza systemem dramatycznych teatrów repertuarowych. Podczas przeglądu uzupełniającego obraz teatru polskiego kreowany przez „Warszawskie Spotkania Teatralne” wystąpiły m.in.: „Teatr Ósmego Dnia” z Poznania, Teatr „Strefa Ciszy” z Poznania i Teatr „Cinema” z Michałowic.

Przegląd pn. „Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego Off-u 2012” ma być kontynuacją ww. imprezy w rozszerzonej formule łączącej prezentacje spektakli teatralnych i tanecznych. Od lat granica między teatrem ekspresji aktorskiej i wizji plastycznej, a teatrem ruchu i tańca zanika. Wybrane do prezentacji spektakle wyróżnia autorski charakter, konsekwentna forma oraz oryginalna wizja rzeczywistości.

W 2012 roku zaproszono następujących artystów : Teatr „Scena Plastyczna” KUL z Lublina, Teatr „Cinema” z Michałowic, „Teatr Dada von Bzdülöw” z Gdańska oraz tancerkę Barbarę Bujakowską i kompozytora Marcina Janusa z Krakowa. Zaproszeni twórcy należą do różnych pokoleń. Ich twórczość wyróżnia się interesującym przesłaniem, oryginalnością i wysokim poziomem artystycznym.

 

Szczegóły

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close