Warszawa: Dai Matsuoka – warsztat butoh

Zdjęcie: Warszawa: Dai Matsuoka – warsztat butoh

fot. Masanobu Nishino

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 15 czerwca Teatr Limen Butoh zaprasza na warsztat butoh, który poprowadzi Dai Matsuoka, tancerz zespołu Sankai Juku. Warsztaty, z którymi Matsuoka odwiedza różne części świata, oparte są na metodzie Sankai Juku. Do Warszawy Dai Matsuoka przyjeżdża na specjalne zaproszenie Sylwii Hanff/Teatru Limen Butoh. Sobotnie warsztaty poprzedzi wieczór butoh, podczas którego tancerz zaprezentuje dwie choreografie, w tym choreografię Tatsumiego Hijikaty dla Yoshito Ohno (czwartek 13 czerwca, godz. 19.00, Galeria 18A, ul. Bracka 20b).

O warsztatcie:

Przez 44 lata działalności Sankai Juku opracowało własne ćwiczenia, które koncentrują się na relacji napięcie–rozluźnienie. Dzięki tej podstawowej idei Matsuoka włącza w program swoich warsztatów ćwiczenia świadomości ciała i proste choreografie butoh, które z łatwością prowadzą uczestników przez proces twórczy. Matsuoka wykorzystuje również inne techniki, które koncentrują się na rozwoju wyobraźni, komunikacji i kreowaniu poprzez ciało, by osiągnąć możliwość dotarcia poza granicę butoh.

Zapisy i informacje: limenbutoh@wp.pl

Cena: 120 zł

Więcej informacji: FB

Prowadzący:

Dai Matsuoka – tancerz w słynnym zespole butoh Sankai Juku (od 2005 roku). Tańczył w ośmiu spektaklach zespołu, w tym w Kinkan Shonen, Tobari, Meguri i Unetsu, w ponad 20 krajach. Jako członek NPO Dance Archive Network (Tokio) zajmuje się również badaniami, rozwojem i wykorzystaniem zapisu 3D ruchu tancerza butoh do celów archiwalnych (Dance Archive Network to organizacja non-profit, która wyrosła z organizacji macierzystej Kazuo Ohno Dance Studio i sprawuje pieczę nad jej archiwami; http://www.dance-archive.net/en/index.html). Od 2011 roku jest dyrektorem artystycznym LAND FES i kieruje wydarzeniem performatywnym w Tokio, podczas którego widzowie podążają za działaniami muzyków i tancerzy w różnych miejscach miasta. Współpracuje również z teatrem lalek  Phantom Limb (Nowy Jork) i występuje jako mistrz oraz preformer butoh w jego najnowszym spektaklu FALLING OUT, zaprezentowanym w Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku (2018). http://daimatsuoka.com

trailer

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: VII LO im. J. Słowackiego (aula), ul. Wawelska 46, w godz. 11.00-16.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close