Warszawa: Dai Matsuoka – wieczór butoh

Zdjęcie: Warszawa: Dai Matsuoka – wieczór butoh

fot. Masanobu Nishino

Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 13 czerwca Teatr Limen Butoh zaprasza na wieczór butoh, którego bohaterem, będzie Dai Matsuoka, tancerz słynnego zespołu Sankai Juku. Do Warszawy Matsuoka przyjedzie na specjalne zaproszenie Sylwii Hanff/Teatru Limen Butoh, by podczas wieczoru zaprezentować dwie choreografie, w tym choreografię Tatsumiego Hijikaty dla Yoshito Ohno – The Sections of Three Pieces. Dwa dni później tancerz poprowadzi także warsztaty, które będą okazją do poznania metody Sankai Juku, wypracowanej przez 44 lata działalności zespołu. Początek wieczoru o godz. 19.00, w Galerii 18A przy ul. Brackej 20b (pałac w podwórku, lewa brama).

Program wieczoru: 

The Sections of Three Pieces

Choreografia: Tatsumi Hijikata

Wykonanie: Dai Matsuoka

The Sections of Three Pieces to choreografia Tatsumiego Hijikaty stworzona dla Yoshito Ohno i tańczona przez niego od 1985 roku. W roku 2018 – w celu zagłębienia się we wczesną metodę butoh, ale także w celu archiwizacji, by tak ważny utwór przetrwał dla następnych pokoleń – Dai Matsuoka poprosił Yoshito Ohno o przekazanie mu tej choreografii i udzielenie wskazówek do jej nowej wersji.

De-tale

Choreografia/reżyseria/wykonanie: Dai Matsuoka
Kostium: Taka Enomoto

Bilety: 40 zł (do nabycia na miejscu przed spektaklami; płatność tylko gotówką).

Dai Matsuoka – tancerz w słynnym zespole butoh Sankai Juku (od 2005 roku). Tańczył w ośmiu spektaklach zespołu, w tym w Kinkan Shonen, Tobari, Meguri i Unetsu, w ponad 20 krajach. Jako członek NPO Dance Archive Network (Tokio) zajmuje się również badaniami, rozwojem i wykorzystaniem zapisu 3D ruchu tancerza butoh do celów archiwalnych (Dance Archive Network to organizacja non-profit, która wyrosła z organizacji macierzystej Kazuo Ohno Dance Studio i sprawuje pieczę nad jej archiwami; http://www.dance-archive.net/en/index.html). Od 2011 roku jest dyrektorem artystycznym LAND FES i kieruje wydarzeniem performatywnym w Tokio, podczas którego widzowie podążają za działaniami muzyków i tancerzy w różnych miejscach miasta. Współpracuje również z teatrem lalek  Phantom Limb (Nowy Jork) i występuje jako mistrz oraz preformer butoh w jego najnowszym spektaklu FALLING OUT, zaprezentowanym w Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku (2018). http://daimatsuoka.com

trailer

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Galeria 18A, ul. Bracka 20b (pałac w podwórku | lewa brama)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close