Warszawa: „Dance for Refugees” – koncert i jam

Zdjęcie: Warszawa: „Dance for Refugees” – koncert i jam

Fot. Wojtek Pacewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Radykalna Akcja Solidarna oraz Strefa WolnoSłowa zapraszają na wyjątkową akcję solidarnościową z uchodźcami i uchodźczyniami – DANCE FOR REFUGEES! W ramach wydarzenia odbędzie się koncert i jam. Zatańczą: Hana Umeda, Mamadou Goo Ba, Łukasz Wójcicki, Kasia Stefanowicz, Tomasz Bazan, Liwia Bargieł, Anna Bogdanowicz. Zagrają: Mamadou Goo Ba i Łukasz Wójcicki. Ok. godziny 20.30 odbędzie się Dance Jam For Refugees – taneczny jam wolności ponad granicami, otwarty dla wszystkich chętnych. Należy zabrać ze sobą wygodne ubranie na zmianę.

Od organizatorów:

Sobota, 17 marca to europejski dzień przeciwko antyimigracyjnej polityce państw. Dlatego dzień później, 18 marca zapraszamy na wydarzenie solidarnościowe z wszystkimi osobami, które są zmuszone migrować ze swoich rodzinnych krajów w poszukiwaniu lepszego życia dla siebie i swoich bliskich. Zatańczymy dla uchodźców i uchodźczyń do słów ich historii i dźwięków muzyki improwizowanej! Chcemy w ten sposób oddać głos osobom pomijanym w debacie publicznej, tym, których głos jest systemowo uciszany, a decyzje dotyczące ich życia podejmowane są bez ich udziału w parlamentach i rządowych instytucjach. Stoimy na stanowisku, że żaden człowiek nie jest nielegalny i każdy powinien mieć prawo do swobodnego przemieszczania się po świecie bez względu na motywy. Ruch ponadgraniczny, ponadnarodowy nie może być zarezerwowany dla uprzywilejowanych obywateli krajów wysokorozwiniętych, agend (między)rządowych, multikorporacji i wielkiego biznesu.

Nasza akcja jest głosem sprzeciwu wobec wrogiej ludziom, rasistowskiej, narodowo-kapitalistycznej polityki anty-migracyjnej państw Unii Europejskiej. Polityki granicznego apartheidu, gdzie ludzie są segregowani na tych, którzy zasługują na życie w Europie i tych, którym tego prawa się odmawia. Polityce migracyjnej podporządkowanej rynkowi zbytu i podaży:
państwa witają migrantów i migrantki jeśli potrzebują taniej siły roboczej lub odmawiają im wstępu do Twierdzy Europy, kiedy nie ma zapotrzebowania na ręce do nisko płatnej pracy, kryminalizując te osoby, które już do Europy się dostały. Nie ma to naszej zgody!

Przyjdź i zaprotestuj razem z nami! Wesprzyj walkę o prawa człowieka! Zatańcz w oporze przeciwko dyskryminacji i mowie nienawiści!

Wstęp wolny!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close