Warszawa: Danielle Huyghe – Strange Strangers „Into the Blue”, Katarzyna Leszek „Illusions of Shameless Abundance”, Iwona Olszowska „Koncert na organy”

Zdjęcie: Warszawa: Danielle Huyghe – Strange Strangers „Into the Blue”, Katarzyna Leszek „Illusions of Shameless Abundance”, Iwona Olszowska „Koncert na organy”

Danielle Huyghe - Strange Strangers „Into the Blue”. Fot. materiały organizatora

Fundacja Scena Współczesna oraz warszawskie Centrum Teatru i Tańca zapraszają  na Tydzień Tańca, w ramach którego zaprezentowane zostaną spektakle XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA oraz odbędzie się Warszawski Konkurs Choreograficzny.

Wersja do druku

Udostępnij

Into the Blue

Stres, bezsenność i niepokój. Te uczucia oraz klaustrofobiczny czas, w którym znalazła się ludzkość, stanowią punkt wyjścia dla projektu Into the Blue. Jako widz śledzisz cykl dobowy dwóch kobiet, które cierpią na zaburzenia snu. Jaki jest wpływ złego snu na ich funkcjonowanie emocjonalne i fizyczne? Problemy z koncentracją, wyczerpanie i poważne zaburzenia biorytmu są elementami, które napędzają tą drażliwą porywającą choreografię.

Danielle Huyghe (Belgia, 1997) jest młodą artystką, która ukończyła studia artystyczne w akademii tańca współczesnego w Antwerpii (2016) oraz z ArtEZ School of the Arts (2020). Danielle tworzy swoje projekty wspólnie z kolektywem Strange Strangers. W swojej pracy zajmuje się tematyką behawioralną związaną z obecnym klaustrofobicznym czasem.

Pierwsza produkcja Strange Strangers zatytułowana Out of the Blue powstała we współpracy z Alexandrą Verschuuren. Praca była wielokrotnie prezentowana w Belgii i na arenie międzynarodowej. Przedstawienie zdobyło nagrodę za najlepszą choreografię na Festiwalu 25Masdanza (Hiszpania). Kolektyw Strange Strangers został również finalistą w konkursie na Festiwalu 10 Sentidos (Hiszpania) i 14. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Kopenhadze (Dania).

Choreografia: Danielle Huyghe – Strange Strangers
Wykonanie: Danielle Huyghe i Jill Kupers
Dramaturgia: Lara van Lookeren
Muzyka: Alberto Granados Reguilón
Produkcja: Gerard Sangrà
Kostiumy: Ulrike Pittomvils
Zdjęcia: Gijs Ebben
Wsparcie kreatywne: Dansateliers (NL), Podium Islemunda (NL) and Maak IMPACT (NL)
Wsparcie finansowe: Janivo Stichting (NL) and Stichting Droom en Daad (NL)
Podziękowania dla: Kristin de Groot, Stefanie Vermeiren and Joanneke Van de Woestijne

***

Illusions of Shameless Abundance

„To iluzje bezwstydnych obfitości, które kreuję, których doświadczam, w których żyję, żeby utrzymać się w świecie wstydnych granic”.

Solo Katarzyny Leszek zdobyło pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie Solo Dance Contest 2021, odbywającym się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Katarzyna Leszek – absolwentka kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej o specjalności tancerz-choreoterapeuta na AWF w Poznaniu oraz Kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie. Studiowała w Szkole Tańca Współczesnego w Poznaniu, obecnie studiuje choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Brała udział w Międzynarodowym Programie Tanecznym Vertigo Dance Company w Jerozolimie w Izraelu, ukończyła też Międzynarodowy Program Tańca Współczesnego w szkole Nuova Officina Della Danza w Turynie we Włoszech. Swój warsztat rozwija poprzez dynamiczne działania i poszukiwania w zakresie sztuki tańca oraz udział w warsztatach z pedagogami z całego świata. Regularnie realizuje się poprzez udział w wielu produkcjach teatralno-tanecznych i komercyjnych. W swoich praktykach ruchowych pracuje głównie improwizacją, szeroko pojętym językiem tańca współczesnego oraz z wrażliwością na własne ciało i procesy w nim zachodzące i przepływem informacji płynącym z relacji umysł-ciało. Szuka realnych odczuć i wrażeń, nie wypływających z założeń, a z konkretnych reakcji ciała i umysłu na dostarczony bodziec.

Koncert na organy
Improwizacja strukturalna

To
Cielesny kameralny  koncert
Wg
partytury organów
Z
Powstającą na bieżąco kompozycją

Pomysł: Iwona Olszowska, Marcin Janus
Taniec: Iwona Olszowska
Muzyka: Marcin Janus, Iwona Olszowska
Premiera: 21 listopada 2014, Teatr Barakah

***

Bilety dostępne w serwisie eWejściówki: https://bit.ly/3yH7Suy

Festiwal jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Iwona Olszowska "Koncert na organy". Fot. Marta Ankiersztejn

Iwona Olszowska "Koncert na organy". Fot. Marta Ankiersztejn

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close