Warszawa: „Definicje ciała” – otwarte warsztaty taneczno-ruchowe Małgorzaty Gajdemskiej

Zdjęcie: Warszawa: „Definicje ciała” – otwarte warsztaty taneczno-ruchowe Małgorzaty Gajdemskiej

Wersja do druku

Udostępnij

Definicje ciała to projekt taneczny skupiony na zagadnieniu podmiotowości i przedmiotowości ciała. Podczas regularnych spotkań wybrana grupa uczestników prowadzi indywidualne i grupowe poszukiwania w trzech podstawowych obszarach, które są punktem wyjścia do pracy nad spektaklem-tryptykiem:

ja – moje ciało

inni ludzie – moje ciało

przedmioty – moje ciało

W ramach projektu odbędą się dwie sesje warsztatowe, otwarte dla wszystkich chętnych, którzy poprzez taniec i ruch chcą eksplorować razem z nami powyższe tematy, wnosząc swój punkt widzenia i doświadczenia oraz czerpiąc z naszych.

9 czerwca – warsztat Ja i moje ciało

Skupimy się na zagadnieniach czym/kim jest moje ciało dla mnie? Jak je postrzegam i definiuję? W jakie wchodzę z nim interkacje i jakie tworzę z nim relacje?

16 czerwca – warsztat Inni ludzi i moje ciało

Skupimy się na zagadnieniach czym/kim jest moje ciało dla innych? Czy i jak moje ciało definiuje innych ludzi lub jest przez nich definiowane? Czym są dla mnie interakcje a czym relacje na poziomie moje ciało – inni ludzie?

Będziemy korzystać z różnych technik improwizacji, elementów Analizy Ruchu wg Labana i Bartenieff Fundamentals oraz metody Erica Franklina.

Obie sesje warsztatowe odbędą się w godzinach 14.00 – 18.00

Można uczestniczyć w jednym wybranym warsztacie lub w obu.

Udział w 1 warsztacie – 50 zł

Udział w 2 warsztatach – 90 zł

Liczba miejsc ograniczona (10 osób na każdej sesji warsztatowej). Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Zgłoszenia do 31.05.2013 na adres: malgorzata.gajdemska@gmail.com

Koncepcja i prowadzenie warsztatów:Małgorzata Gajdemska: Tancerka, choreografka, performerka i animatorka kultury. Absolwentka Choreografii Scenicznej (specjalizacja taniec współczesny) w krakowskiej Artystycznej Alternatywie oraz kursu instruktorskiego „Improwizacja ruchu i symbolika ciała” w Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy). Ukończyła szkolenia z Analizy Ruchu wg Labana (ang. LMA – Laban Movement Analysis) w Laban Centre (Londyn) i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii (Poznań) oraz liczne kursy z zakresu aktorstwa, tańca, choreografii, arteterapii, pracy z grupą. Współpracowała m.in. z grupą Poste Restante (Sztokholm), grupą Rimini Protokoll (Berlin), Teatrem Plavo Pozoriste (Belgrad) oraz uczestniczyła w interdyscyplinarnym programie dla artystów „The Field” w Tanzfabrik (Berlin), realizując tam solowy spektakl taneczny. W pracy tanecznej i choreograficznej korzysta m.in. z techniki tańca współczesnego, ruchu autentycznego, systemu LMA, techniki CI  i innych technik improwizacyjnych.

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

WARSZAWA: w godz. 14.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close