Warszawa/Dom Kultury KADR: „Meblościanka” – reż. Błażej Peszek

Zdjęcie: Warszawa/Dom Kultury KADR: „Meblościanka” – reż. Błażej Peszek

fot. mat. organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

DK Kadr w Warszawie zaprasza na spektakl Meblościanka przygotowany na podstawie autorskiego tekstu Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota. Działania, niejednoznaczne dialogi i topniejący lód pod stopami opowiadane są ruchem, słowem i emocjami.

Meblościanka to…

…spektakl, jak tytułowy mebel, złożony z wielu półek a na każdej półce inny problem, inny bohater, inna bohaterka. Z różnych światów, różnych porządków, jak Polka katoliczka i Feministka.

Surrealistyczna opowieść o duchach uwięzionych gdzieś pomiędzy lodowiskiem a pożarem, pomiędzy zrozumieniem a wrogością, tragedią a groteską.

Bohaterowie spektaklu zadają trudne pytania o współczesność, dylematy moralne, wartości:

Jak walczyć ze stereotypami?

Jak szukać tożsamości?

Jak oswajać seksualność?

Oparta na autorskim tekście Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota Meblościanka to spektakl o niepoprawności i niejednoznaczności. Polka katoliczka i Feministka w jednym płoną domu, przy jednym stole wywołują duchy i rekonstruują wydarzenia. Pogubione duchy rozliczają się ze swoimi biografiami, odbrązawiają postawione im za życia pomniki i szukają zrozumienia wśród żywych. Rozwibrowane, ponownie ucieleśnione, oddają się fizyczności. Czy znajdą spokój? Czy ktoś je wysłucha?

Tekst: Tomasz Jękot, Paulina Danecka

Reżyseria: Błażej Peszek

Muzyka: Michał Paduch

Obsada: Paulina Giwer – Kowalewska/Joanna Chułek, Natalia Dinges, Magdalena Fejdasz, Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk, Robert Wasiewicz.

czas trwania: 65 min

Bilety w cenie 15 zł do nabycia na biletyna.pl

 

Więcej: https://www.facebook.com/events/497602070773002/

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: DK Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close