Warszawa: Duet Mutsumi i Neiro „Dziś wieczorem albo nigdy”

Zdjęcie: Warszawa: Duet Mutsumi i Neiro „Dziś wieczorem albo nigdy”

Fot. Ilja van de Pavert

Wersja do druku

Udostępnij

W marcu unikalny duet taneczny z Japonii – Mutsumi i Neiro –  przybędzie do Warszawy, zaprezentuje swój spektakl i poprowadzi warsztaty butoh.

 

Od artystów:

Trzy lata temu spędzaliśmy letnie noce w prefekturze Nara, w studio butoh należącym do Seiji Tanaki. Z Jego pomocą stworzyliśmy niniejsze przedstawienie. 

 

Pobraliśmy się niedługo potem.

Od tego momentu życie samo w sobie stało się tańcem.

Na początku kolejnego roku wystawiliśmy nasze przedstawienie w Tokio. 

To było nasze wesele, przysięga naszego Duetu.

 

Teraz chcemy, żeby nasz taniec stał się pełniejszy w porównaniu z poprzednim występem.

Chcemy, żeby taniec wiecznego małżeństwa zaistniał w parze z kwiatem Chagalla.

Więcej o warsztatach

MUTSUMI – tancerka butoh. Urodziła się w prefekturze Ehime w Japonii. W wieku trzech lat rozpoczęła naukę baletu klasycznego. We wczesnych latach licealnych trenowała gimnastykę artystyczną, w której osiągała spore sukcesy, biorąc udział w wielu zawodach, między innymi w ogólnopaństwowych konkursach gimnastycznych oraz w japońskim festiwalu sportów narodowych (National Sports Festival of Japan). Jednak w czasie studiów wyższych w Tokyo Women’s College of Physical Education doznała poważnej kontuzji, z powodu której musiała porzucić taniec. Dziesięć lat później Mutsumi zetknęła się ze sztuką Kazuo i Yoshito Ohno, która poruszyła ją tak głęboko, że postanowiła powrócić do tańca. W 2009 roku przyjechała do Tokio, aby uczyć się pod okiem Yoshito Ohno w Kazuo Ohno Dance Studio, gdzie poznała swojego partnera Neiro. Obecnie Mutsumi bierze udział w warsztatach prowadzowanych przez Mitsuyo Uesugi pod nazwą „Kayoukai”.

NEIRO – urodził się w prefekturze Kanagawa. Uczył się „organicznej sztuki mimu” pod okiem japońskiego artysty mima, Jidai, a następnie tańca butoh w studio Yoshito Ohno. W 2010 roku Neiro przybył do Warszawy, aby studiować sztukę mimu w studium Stefana Niedziałkowskiego. W ramach współpracy ze Studium brał udział w kilku przedstawieniach m.in. kreował główną rolę rolę w przedstawieniu Tożsamość/Identity (Teatr IMKA, 2012). Tuż przed powrotem do Japonii w czerwcu 2012, Neiro wystawił własne przedstawienie pantomimiczne na Scenie Lubelskiej 30/32 pod tytułem Cisza kwiatów/花静”. W sierpniu 2012 rokuw wspólnie z Jidai założył w Tokio Stowarzyszenie „Japan Art Mime Society” przy teatrze Theater X. W grudniu 2014 roku Neiro postanowił opuścić Stowarzyszenie, aby skoncentrować się na działalności w Duecie z Mutsumi.

Wstęp: 20 zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Scena Lubelska 30/32, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close