Warszawa: Dyskusja wokół książki „Świat butoh Kazuo Ohno” i Sylwia Hanff „Kanabasis. Szepty i kości” – performans butoh

Zdjęcie: Warszawa: Dyskusja wokół książki „Świat butoh Kazuo Ohno” i  Sylwia Hanff „Kanabasis. Szepty i kości” – performans butoh

Na zdjęciu: Kazuo Ohno. Fot. Akira Inoue.

Wersja do druku

Udostępnij

O „tańcu ponad wszelkie tańce” i języku komunikacji międzykulturowej, buncie ciała i powrocie do źródeł oraz o Kazuo Ohno – „podróżniku w czasie i przestrzeni”, jednym z twórców butoh w Japonii lat 50. rozmawiać będą dr Iga Rutkowska i Anita Zdrojewska.

Podczas wieczoru zostanie przedstawiona wyjątkowa książka i świat Kazuo Ohno, mistrza „tańca ponad wszystkie tańce” – butoh, jednego z największych performerów XX wieku. Pełna emocji opowieść Yoshito Ohno krążąca wokół fotografii ojca, a zwłaszcza fragmenty zajęć, tworzą żywy obraz artysty i uchylają drzwi do prawdziwego świata butoh. Kto podejmie wyzwanie i przekroczy próg, wyruszy w podróż życia – ponad granicami i poza czasem.

Kroki poszukującego miłości zmarłego; Źródłem butoh jest miłość (cyt. za Kazuo Ohno, Fragmenty warsztatów, Świat butoh Kazuo Ohno) –  Sylwia Hanff (Limen butoh).

Po spotkaniu odbędzie się mini-performans butoh Sylwii Hanff Kanabasis. Szepty i kości.

O książce

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Muzeum Azji i Pacyfiku, ul Solec 24.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close