Warszawa/Dziedziniec Kultury: „Tańce dworskie i nie tylko…”

Zdjęcie: Warszawa/Dziedziniec Kultury: „Tańce dworskie i nie tylko…”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na pokaz tańców dawnych i warsztaty taneczne. Tancerze wystąpią w strojach z epoki, a wszystko odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu, na dziedzińcu MKiDN.

O pokazie i warsztatach:

Pokaz tańców (godz. 15.00-15.45)

Widzowie zobaczą tańce narodowe (kujawiaka, mazura i oberka), a także tańce dworskie, jak: bourrée, sarabanda, gigue, pawana, menuet i kontredans. Prezentacje przeplatane będą gawędą o historii mody, obyczajowości, etykiecie, rzemiosłach zdobniczych oraz sztuce krawieckiej. Nie zabraknie także ciekawostek dotyczących pracy mistrzów i samej historii tańca, czy wreszcie tych, którzy tę historię próbowali zapisać.

Warsztaty (godz. 15.45-17.00)

Uczestnicy poznają najbardziej reprezentacyjne tańce od okresu renesansu po wiek XIX. W programie także wspólne odtańczenie kontredansów.

Występują: Jacek Pacocha, Ewa Bargiel, Anna Ilczuk, Tomasz Sedlakowski, Kamil Świątkowski

Pokaz i warsztaty odbywają się w ramach Dziedzińca Kultury, czyli cyklu piątkowych, letnich wydarzeń edukacyjno-artystycznych organizowanych na dziedzińcu Ministerstwa (na tyłach Kordegardy): pokazów teatralno-tanecznych, warsztatów oraz koncertów.

Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.nck.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Warszawa: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na tyłach Kordegardy); godz. 15.00-17.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close