Warszawa/Dźwięki w LUB/LABIE: Muzyczno-ruchowe jam session „Łaskotki” – reż. Alicja Morawska-Rubczak

Zdjęcie: Warszawa/Dźwięki w LUB/LABIE: Muzyczno-ruchowe jam session „Łaskotki” – reż. Alicja Morawska-Rubczak

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Dźwięki w LUB/LABIE  odbędzie się muzyczno-taneczne jam session Łaskotki, organizowana przez Stowarzyszenie  Pedagogów Teatru. Reżyserką instalacji jest Alicja Morawska-Rubczak.

Od twórców:

Tematem, który chcemy dotknąć i zgłębiać w ramach łaskoczącego jam session jest czucie, skupienie się na zmyśle dotyku, który powstaje w relacji i jest głębokim znakiem bliskości z drugim człowiekiem. Przyglądając się dotykowym doświadczeniami  bardzo małych dzieci widzimy, że to z jednej strony obszar nieustannej eksploracji świata, z drugiej – kwintesencja naturalności i spontaniczności, to doznanie fizyczne, które pokazuje jak ważne jest nasze ciało w odbiorze rzeczywistości i budowaniu relacji z sobą samym i światem. Czerpiąc z tej wiedzy, poprzez wspólne improwizacje ruchowo-muzyczne, chcemy rozbudzić czucie. Skóra jest największym organem ciała, a zarazem pierwszym organem zmysłu, poprzez który odbieramy otoczenie, dlatego właśnie na tym zmyśle chcemy skupić się najbardziej.

Organizatorzy zapraszają nie tylko tancerzy i muzyków, ale wszystkich, którzy mają ochotę poczuć otaczający świat, uruchamiając zmysł dotyku.

Jam session jest częścią procesu powstawania interaktywnej instalacji performatywnej Łaskotki przeznaczonej dla dzieciw wieku od 1 do 18 miesięcy oraz bliskim im dorosłym, która realizowana jest w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w ramach projektu TEATR – dotknij, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Twórcy instalacji:
reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
muzyka, scenografia: Jakub Drzastwa
śpiew: Maria Szymiec
taniec: Anna Dziedzic, Monika Kiwak, Magda Wolnicka

DŹWIĘKI W LUB/LABIE to cykl wydarzeń i koncertów w którym prezentujemy interesujące zjawiska na styku teatru, muzyki i dźwiękowych eksperymentów

Rezerwacje: http://bit.do/laskotki_zapisy

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Centrum Działań Artystycznych Lubelska 30/32” finansowanego ze środków M. St. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32, klatka IV, II piętro.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close