Warszawa / Festiwal „Butohpolis” – polska premiera filmu „STRATA” VestAndPAge

Zdjęcie: Warszawa / Festiwal „Butohpolis” – polska premiera filmu „STRATA” VestAndPAge

Festiwal „Butohpolis”. Plakat – materiały własne organizatora.

Już po raz szósty organizatorzy festiwalu Butohpolis zapraszają na cykl spotkań z różnymi formami butoh i sztuki w duchu butoh. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji są butoh i muzyka, nowe sztuki rytualne oraz ekologia głęboka, a w programie znalazły się spektakle tańca butoh oraz performance art polskich i zagranicznych artystów, film, video-art, wystawa grafik cyfrowych, wykład oraz spotkanie z artystami. Wydarzenie ma miejsce w Warszawie w dniach 25 kwietnia – 18 maja 2024.

Wersja do druku

Udostępnij

STRATA to piąty film oparty na performansie duetu artystów VestAndPage – pełnometrażowy obraz o filozoficzno-poetyckiej akcji, nakręcony w 2021 roku.

STRATA bada jaskinie jako protoprzestrzenie odmiennych stanów oraz miejsca tworzenia wiedzy i stawania się człowiekiem. Akcja rozgrywa się w prehistorycznych jaskiniach Jury Szwabskiej, które około 33 000–43 000 lat temu służyły ludziom z epoki lodowcowej jako schronienie. W miejscach odnalezienia najstarszych znanych przykładów dzieł figuratywnych człowieka VestAndPage zorganizował interdyscyplinarne zgromadzenie współczesnych artystów i naukowców, aby rzucić wyzwanie głównym kwestiom egzystencjalnym i społecznym. Spotykając się, aby zajrzeć w rzekę ludzkiej cywilizacji i podzielić tym, co odkryli, artyści poprzez występy przed kamerą naświetlają koncepcje czasu i inteligencji ekologicznej.

Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu, które poprowadzi Małgorzata Sady

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close