
Fot. materiały organizatorów.
Fot. materiały organizatorów.
Warsztaty odbędą się w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy (www.sztukaulicy.pl) dzięki współpracy Stowarzyszenia Sztuka Nowa z Warszawy, La Paillette MJC, centrumego kulturalnego z Rennes we Francji i Deutsch-Franzosisch Institut z Erlangen w Niemczech. Podczas codziennych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami teatru fizycznego. Od początku warsztatów będą brali udział w działaniach w przestrzeni publicznej (dialog z publicznością, improwizacja, budowanie postaci). Na postawie doświadczeń osobistych oraz inspiracji związanych z przestrzeniami miejskimi uczestnicy opracują solowe i grupowe akcje, które będą zaprezentowane podczas warszawskiego Festiwalu Sztuka Ulicy.
Praca będzie się odbywać w oparciu o teksty pisarzy z Francji, Niemiec i Polski. Wybrane teksty to: Sprawa Dantona Stanisławy Przybyszewskiej, Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata Petera Weissa i Balkon Jeana Geneta. W ramach warsztatów wypracowana zostanie choreografia-tekst wykorzystująca indywidualne improwizacje inspirowane tekstami literackimi, tworzone w trakcie procesu kreacji przez uczestników projektu. Na zakończenie warsztatów przewidziana jest prezentacja pracy, która zostanie wpisana w program wydarzeń Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie.
Język warsztatów: polski, francuski, niemiecki (zapewnione będą tłumaczenia)
PROWADZĄCY:
Paulina Almeida: reżyserka, instruktorka teatralna specjalizująca się w teatrze w przestrzeni publicznej, ukończyła International School of Theatre Anthropology w Danii, zrobiła specjalizację z teatru ulicy na Akademii Sztuk Pięknych w Portugalii. Współpracowała z grupami teatralnymi takimi jak Plasticiens Volants, Grotest Maru et Ten Pen Chii Art Labor.
Dawid Żakowski: reżyser, instruktor teatralny, aktor pracujący w Polsce i za granicą. W latach 1997-2007 jako aktor i asystent reżysera pracował w Studium Teatralnym w Warszawie. W 2007 był współzałożycielem Stowarzyszenia Sztuka Nowa wraz z którym realizuje spektakle teatru fizycznego. W 2006 roku został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora na II Iberoamericana Festival di Teatro w Argentynie.
Koszty uczestnictwa: 750 zł (w tym koszt warsztatów, zakwaterowanie i wyżywienie) lub 550 zł (wyżywienie, bez zakwaterowania).
Koszty podróży nie podlegają zwrotowi.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: stow.sn@gmail.com dołączając aktualne CV artystyczne i krótki opis motywacji udziału w warsztatach.
Więcej informacji :
Karolina Dziełak-Żakowska
stow.sn@gmail.com, +48 505-476-863
Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa www.sztukanowa.pl