Warszawa/Festiwal Sztuka Ulicy: Teatr fizyczny w przestrzeni publicznej – „Gdyby to była moja ulica…” – prowadzenie Paulina Almeida, Dawid Żakowski

Zdjęcie: Warszawa/Festiwal Sztuka Ulicy: Teatr fizyczny w przestrzeni publicznej – „Gdyby to była moja ulica…” – prowadzenie Paulina Almeida, Dawid Żakowski

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty odbędą się w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy (www.sztukaulicy.pl)  dzięki współpracy Stowarzyszenia Sztuka Nowa z Warszawy, La Paillette MJC, centrumego kulturalnego z Rennes we Francji i Deutsch-Franzosisch Institut z Erlangen w Niemczech. Podczas codziennych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami teatru fizycznego. Od początku warsztatów będą brali udział w działaniach w przestrzeni publicznej (dialog z publicznością, improwizacja, budowanie postaci). Na postawie doświadczeń osobistych oraz inspiracji związanych z przestrzeniami miejskimi uczestnicy opracują solowe i grupowe akcje, które będą zaprezentowane podczas warszawskiego Festiwalu Sztuka Ulicy.

Praca będzie się odbywać w oparciu o teksty pisarzy z Francji, Niemiec i Polski. Wybrane teksty to: Sprawa Dantona Stanisławy Przybyszewskiej, Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata Petera Weissa i Balkon Jeana Geneta. W ramach warsztatów wypracowana zostanie choreografia-tekst wykorzystująca indywidualne improwizacje inspirowane tekstami literackimi, tworzone w trakcie procesu kreacji przez uczestników projektu. Na zakończenie warsztatów przewidziana jest prezentacja pracy, która zostanie wpisana w program wydarzeń Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie.

Język  warsztatów: polski, francuski, niemiecki (zapewnione będą tłumaczenia)

PROWADZĄCY:

Paulina Almeida: reżyserka, instruktorka teatralna specjalizująca się w teatrze w przestrzeni publicznej, ukończyła International School of Theatre Anthropology w Danii, zrobiła specjalizację z teatru ulicy na Akademii Sztuk Pięknych w Portugalii. Współpracowała z grupami teatralnymi takimi jak Plasticiens Volants, Grotest Maru et Ten Pen Chii Art Labor.

Dawid Żakowski: reżyser, instruktor teatralny, aktor pracujący w Polsce i za granicą. W latach 1997-2007 jako aktor i asystent reżysera pracował w Studium Teatralnym w Warszawie. W 2007 był współzałożycielem Stowarzyszenia Sztuka Nowa wraz z którym realizuje spektakle teatru fizycznego. W 2006 roku został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora na II Iberoamericana Festival di Teatro w Argentynie.

Koszty uczestnictwa: 750 zł (w tym koszt warsztatów, zakwaterowanie i wyżywienie) lub 550 zł (wyżywienie, bez zakwaterowania).

Koszty podróży nie podlegają zwrotowi.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: stow.sn@gmail.com dołączając aktualne CV artystyczne i krótki opis motywacji udziału w warsztatach.

Info praktyczne

Więcej informacji :

Karolina Dziełak-Żakowska

stow.sn@gmail.com, +48 505-476-863

Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa www.sztukanowa.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close