Warszawa/Format Zero: Marta Zawadzka, Iwona Wojnicka, Marta Kosieradzka – lekcje otwarte

Zdjęcie: Warszawa/Format Zero: Marta Zawadzka, Iwona Wojnicka, Marta Kosieradzka – lekcje otwarte

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 7-8 lipca Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają do Klubokawiarni na lekcje otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką tańca modern. Prowadzące lekcje (Marta Zawadzka, Iwona Wojnicka, Marta Kosieradzka) przygotowały zestaw ćwiczeń i improwizacji, które były materiałem wyjściowym do choreografii grupowej w projekcie Druga Strona.

Harmonogram: sob: 10.00-13.00 (Muzykalność – Marta Zawadzka), 14.00-17.00 (Chór taneczny – Iwona Wojnicka), nd: 10.00-13.00 i 14.00-17.00 (Przestrzeń – Marta Kosieradzka).

Wstęp wolny!

Warsztaty będą dotyczyły relacji ciała z przestrzenią. Taniec może stać się architekturą przestrzeni tworzoną w świadomy, organiczny sposób przez tancerza, czy choreografa. Podstawą zajęć będą zadania oparte na koncepcjach Rudolfa Labana, twórcy kinetografii i badacza ruchu,  oraz zadaniach z improwizacji i różnych technik tańca współczesnego. Uczestnicy będą kształtować świadomość przestrzeni wewnątrz ciała, tej która nas otacza i tej, którą możemy stworzyć w naszej wyobraźni. Poprzez różnego rodzaju praktyki ruchowe łączące się z pojęciem przestrzeni odkryją nowe możliwości naszego ciała i umysłu, oraz poszukają zaskakujących możliwości w tańcu. Dla tancerza niezwykle ważna jest świadomość, jaki jest kierunek, rysunek oraz poziom każdego ruchu i gestu który wykonuje. Na warsztatach uczestnicy postarają się zdefiniować i rozwijać te pojęcia w naturalny i przystępny sposób.

Harmonogram warsztatów:

sobota, 7 lipca

10.00 – 13.00: Muzykalność – Marta Zawadzka

14.00 – 17.00: Chór taneczny – Iwona Wojnicka

niedziela, 8 lipca

10.00 – 13.00 i 14.00 – 17.00: Przestrzeń – Marta Kosieradzka

Warsztaty poprowadzą:

Iwona Wojnacka – artystka niezależna, tancerka i choreografka z zamiłowaniem do niemieckiego tańca ekspresyjnego (Ausdruckstanz). Tworzy spektakle taneczne w dialogu z artystami, posługującymi się innymi językami sztuki. Rozwija program pedagogiki tańca (Tanzpädagogik), która polega na adaptacji dzieła scenicznego na potrzeby edukacyjne. Od 2003 roku jest liderką Kolektywu Artystycznego i Stowarzyszenia Format Zero. Wraz z zespołem tworzy Warszawskie Muzeum Tańca oraz międzynarodowy chór taneczny Global Water Dances. Współpracowała z wieloma choreografami i pedagogami z Niemiec, Holandii, Izraela i Japonii. Była stypendystką Prezydent m.st. Warszawy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu europejskich programów. Uzyskała wieloletnie stypendium na praktykę Analizy Ruchu w choreografii, które odbywała w Codarts Dance Academy w Rotterdamie. Należy do  Eurolab Berlin i Polskiego Związku Choreologicznego. Przewodniczy Branżowej Komisji do Spraw Tańca w Warszawie.

Więcej informacji na: www.iwonawo.com

Marta Kosieradzka  absolwentka wydziału grafiki warsztatowej Europejskiej Akademi Sztuk w Warszawie i wydziału tańca Artesis Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii (Belgia), studiowała również w Institute for Dance Arts w Linz (Austria) a wcześniej ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Po zakończeniu studiów brała udział w projekcie Jana Martensa i United C I can ride a horse whilst juggling so marry me oraz w wielu innych spektaklach w Belgii i Holandii, m.in w projekcie 20 jeunes chorégraphes pour Bruxelles 2013, laboratorium kreatywnym dla młodych choreografów pod kierownictwem Marie Martinez, w ramach którego zrealizowała kilka spektakli solowych. Jest autorką wielu projektów video dance realizowanych razem z hiszpańską reżyserką Evą Campos Suarez. Filmy te były prezentowane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. W 2017 roku jej choreografia The doubts and reflections of Eve została nagrodzona pierwszą nagrodą na konkursie choreograficznym Warszawskiej Platformy Tańca, w tym samym roku otrzymała również stypendium Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania. Do lipca 2017 roku była pedagogiem tańca współczesnego w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Marta Zawadzka – tancerka, choreografka, pedagożka, teoretyk tańca, muzyk. Otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Torunia i  Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na 2018 rok). Tańczyła na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego również warsztaty: z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i organizacjami pożytku publicznego. Koordynowała i prowadziła zajęcia w wielu projektach edukacyjnych dotyczących tańca i szeroko pojętej edukacji kulturalnej. Pisze artykuły na temat tańca. Należy do zarządu Polskiego Forum Choreologicznego. Jako stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018 realizuje projekt Dalcroze nieodkryty – Laboratorium.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/2151587725074590/

Projekt jest współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)   Stowarzyszenie i kolektyw artystyczny FORMAT ZERO logo (miniaturka)    Warszawskie Muzeum Tańca (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close