Warszawa/Format Zero: Michael Getman „Choreoscore” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Format Zero: Michael Getman „Choreoscore” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero zaprasza na warsztaty Choreoscore z Michaelem Getmanem, skierowane dla tancerzy pragnących doskonalić umiejętność komponowania ruchu.

Koszt: do 11 lutego – 250 zł, od 12 lutego – 350 zł. Przedpłata: 100 zł.

Zapisy i informacje: Joanna Stasina: 730 622 328, joanna.formatzero@gmail.com.

Prowadzący o warsztacie:

Bycie tancerzem nie jest równoznaczne z byciem choreografem. Na szczęście umiejętności komponowania ruchu można zdobywać i doskonalić. Jeśli Twoim celem jest stworzenie choreografii, której będziesz wykonawcą, to praktyka w tym projekcie pomoże Ci zastanowić się nad Twoim procesem twórczym. Podczas warsztatów poruszymy fundamentalne kwestie związane z tworzeniem solo, począwszy od zbierania materiału poprzez proces kreacji po treść i wykonanie. Próba realizacji stawianych samemu sobie zadań generuje wiele pytań, nad którymi należy się zastanowić.

Gdzie jest punkt startowy?
Co chcę zbadać?
Czym jest przestrzeń spektaklu?
Czego chcę na scenie?
Jak przetworzyć to, co istnieje?
Jak podzielić się z innymi ludźmi doświadczeniem chwili?
Co jest dla mnie ważne?
Czym jest Obecność?
W jaki sposób poruszam się w przestrzeni, czasie i dźwięku?
I… w jaki sposób pokazać to, co stworzę?

Bycie w ciele. Bycie w przestrzeni. W czasie. 
Rozpoznawanie sytuacji, bycie dostrzeżonym, oglądanym, przyglądanie się sytuacji. Będziemy na przemian skupiać się na świadomym komponowaniu tańca i na byciu w tańcu. Sprawdzimy, jak możemy naraz lub oddzielnie czerpać z trzech różnych źródeł: mentalnego, fizycznego i emocjonalnego. Kompozycja i obecność.

12 godzin w studiu jest wprowadzeniem do procesu opartego na eksploracji. Ta metoda może być wykorzystywana w każdym rodzaju tańca, spektaklu, w dowolnym stylu i technice tanecznej. Niemniej jednak, szukać będziemy inspiracji będziemy w pracach artystów z dziedziny sztuk plastycznych, wizualnych, rzeźby, architektury, muzyki i choreografii. Warsztat zakończy się publiczną prezentacją stworzonych prac. Ze względu na pracę w procesie, zapraszamy tylko osoby mogące uczestniczyć w całym module. Szczególnie zależy nam na udziale osób, którym podoba się praca taką metodą i byłyby w przyszłości zainteresowane współpracą.

Michael Getman – izraelski tancerz, choreograf i pedagog tańca. Pracę rozpoczął w Batsheva Dance Company (pod kierownictwem Ohada Naharina w Izraelu, The Pretty Ugly Dance Company (pod kierownictwem Amandy Miller) w Niemczech i Saarländische Staatstheater Saarbrücken (pod kierownictwem Marguerite Donlon) w Niemczech. Od 2005 roku pracuje w Izraelu jako niezależny choreograf. Równolegle bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych zagranicą oraz prowadzi warsztaty tańca i improwizacji dla profesjonalnych tancerzy, tancerzy-amatorów, a także dla studentów sztuk wizualnych. Jest autorem wielu choreografii prezentowanych w ramach najważniejszych festiwali tanecznych, m.in.: Curtain Up (Izrael), International Exposure (Izrael), Holland Dance Festival (Haga), Open Look Festival (St.Petersburg), Terni Festival (Terni, Włochy) i wielu innych. W 2006 roku otrzymał stypendium American Israel Cultural Foundation dla obiecujących młodych choreografów. Zdobył nagrodę specjalna na Festiwalu Miniatur Choreograficznych (Festival of Choreographic Miniatures) w Belgradzie (Serbia) w 2009 roku, drugą nagrodę za solo M-Fiction i pierwszą – za wybitne wykonanie na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym – The Copenhagen International Choreography Competition (CICC) – w Kopenhadze (Dania) w 2008 roku.

Więcej o prowadzącym: www.michaelgetman.com

Więcej o warsztacie: www.choreoscore.blogspot.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61; sob: 12.00-18.00, nd: 10.00-16.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close