Warszawa: Fundacja ART_committed/Grupa Ruchomy Kolektyw „We are not superheroes”

Zdjęcie: Warszawa: Fundacja ART_committed/Grupa Ruchomy Kolektyw „We are not superheroes”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja ART_committed i Grupa Ruchomy Kolektyw zapraszają na spektakl teatru tańca we are not superheroes. Pokaz odbędzie sięw ramach projektu Fundacji ART_committed ART_AKCJA, który zakłada regularna prezentację spektakli teatru tańca w Warszawie.

O spektaklu:

Bohaterowie spektaklu, współcześni instaboys i instagirls, postanowili wymiksować się z pięknego świata. Zielona kropka obecności złowieszczo mruga, filtry przestają upiększać, a hasztagi – indeksować. Rebelianci wybierają życie poza strefą komfortu i postanawiają zjechać z autostrady pokoleniowych pragnień i schematów w nieznaną, ciemną dróżkę. Jakie ryzyko niesie zmiana kursu? Dokąd prowadzi nieuczęszczana droga? Czy można wybić się na niepodległość, nie ponosząc przy tym ofiary? W miarę upływu czasu rodzi się coraz więcej pytań… Na ciałach tancerzy pojawiają się pierwsze krople potu…

Reżyseria: Kamil Wawrzuta
Asystent reżysera: Jakub Krawczyk
Choreografia: Kamil Wawrzuta wraz z wykonawcami
Scenografia: Anna Wojtecka
Muzyka: Michał Paduch
Dramaturgia: Paulina Danecka
Obsada: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka/Daniela Komędera, Jan Lorys, Oskar Malinowski/Szymon Dobosik, Krystian Daniel Łysoń

czas trwania: 50 min

Ruchomy Kolektyw to niezależna grupa artystyczna, którą tworzą aktorzy i tancerze – absolwenci Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie. Powstała z inicjatywy Kamila Wawrzuty a jej członkami są: Paulina Jóźwicka, Natalia Dinges, Oskar Malinowski, Jan Lorys, Krystian Łysoń. Grupa ma w swoim repertuarze spektakl Profanum. Gra również w spektaklu Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci w reż. Eweliny Marciniak. Grupę wspiera Fundacja ART_committed.

We are not superheroes to kontynuacja ich pokoleniowej wypowiedzi. Odrzucają promowany przez mass media świat, w którym wszyscy są uśmiechnięci, naciągnięci, gonią za tak zwanym sukcesem, chcą ratować świat, mogą wykonywać każdy zawód, bo są przecież kreatywni. Nie, nie i jeszcze raz nie! – odpowiada Kolektyw. – Nie zamierzamy być superbohaterami. Mamy problemy, słabości, chcemy się zakochać, bez wstydu skorzystać z czyjejś pomocy i nie musimy być „naj”.

Mike Urbaniak „Nie chcemy być superbohaterami”

„Gazeta Wyborcza” nr 60 online/„Wysokie Obcasy” nr 11

Bilety do kupienia: https://bit.ly/2IQ0Q1i lub w Kasie DK Kadr.

Więcej informacjihttps://www.facebook.com/events/704573203208434/

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close