Warszawa: Fundacja Sztuka Ciała „Wdech wydech” – reż. Maria Seweryn

Zdjęcie: Warszawa: Fundacja Sztuka Ciała „Wdech wydech” – reż. Maria Seweryn

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Maria Seweryn wraz z Fundacją Sztuka Ciała zaprasza na performatywny spektakl Wdech wydech dla widzów od 12. roku życia. Przedstawienie powstało na kanwie motywów z Kasieńki Sary Crossan i Odysei Homera. Spektakl dotyka problemów wielu młodych ludzi tj. poczucie osamotnienia czy zwątpienie we własną wartość.

O spektaklu:

Dwoje nastolatków zmaga się z nieobecnością ojca w ich życiu. Kasieńka i Telemach próbują pogodzić się ze stratą, dotykają poczucia osamotnienia i zwątpienia w swoją wartość. Poszukując ojców, szukają swojej tożsamości, podejmują ważne decyzje. Mierzą się także z poczuciem  odpowiedzialności za osamotnione, cierpiące matki, którym chcieliby dawać wsparcie. Czy mają na to siłę? Skąd młody człowiek może czerpać moc do zmagania się z trudnościami?

Pokazom spektaklu towarzyszą działania edukacyjne. W ramach warsztatów po spektaklu prezentowanym w szkołach, widzowie zostaną zaproszeni do dzielenia się wrażeniami oraz wskazania najbardziej interesujących wątków czy konfliktów. Czucie swojego ciała wpływa na emocje i postrzeganie rzeczywistości, dlatego bezpośrednią kontynuacją rozważań intelektualnych będzie praca w grupach nad wybranymi tematami, bazująca na wykorzystaniu dramy, zadań ruchowych i głosu. Uczestnicy i prowadzący poszukają dostępu do swoich źródeł mocy. Gdziekolwiek się znajdują. Ponadto, uczestnikom spotkania zostanie udostępniony kontakt do psycholożki.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Więcej informacji na stronach: www.dorman.e-teatr.pl oraz www.sztukaciala.com

Występują:

Hanna Jurczak, Anna Ługowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel, Adam Gąsecki, Jakub Szymczyna

Muzyka: Bartosz Ługowski

Kostiumy: Monika Wyrzykowska

Więcej informacji: www.teatrochoty.pl, www.teatrsoho.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: PROM Kultury Saska Kępa, Brukselska 23, Wstęp wolny

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close