Warszawa: Fundacja Sztuki Ciała „Odklejanie”

Zdjęcie: Warszawa: Fundacja Sztuki Ciała „Odklejanie”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr WARSawy i Fundacja Sztuki Ciała zapraszają na spektakl Odklejanie. Autorem choreografii jest hiszpański aktor, pedagog i reżyser teatru ruchu Pau Bachero. Produkcja spektaklu uzyskała dofinansowanie Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy w ramach programu Współpraca międzynarodowa warszawskich środowisk twórczych.

O spektaklu:

Wyobraź sobie sytuację, w której pewnego dnia ciało odmawia posłuszeństwa. Umysł i emocje pozostają sprawne a ciało, które do tej pory było narzędziem, wehikułem staje się przeszkodą. W takiej sytuacji znalazła się niespodziewanie Marta Steiner  42-letnia kobieta  aktywna zawodowo, matka i żona, która doznała nagłego paraliżu na skutek GBS (Guillane-Barre Syndrome). Jej poruszająca historia choroby i powolnego zdrowienia (atak choroby nastąpił 24 grudnia 2012 roku) oraz niedawno wydana książka rumuńskiego pisarza Maxa Blechera Zabliźnione serca stały się dla inspiracją do stworzenia spektaklu opowiadającego o doświadczeniu granicznym, w jakim znalazł się młody człowiek.

W spektaklu oprócz fragmentów książki wykorzystane zostaną wywiady z Martą Steiner  osobą o wielkiej woli zdrowienia, opowiadającej bardzo szczerze o swoich przeżyciach z czasu sprzed i po chorobie. Tytułowy bohater Zabliźnionych serc  Emanuel – w sanatorium w Berck, zakuty w gipsowy gorset przeżywa miłosne uniesienie, śmierć przyjaciela i odkrywa nowy kierunek swojej drogi. Bohaterowie naszej opowieści stawiają sobie pytania o życie i jego sens a także o to, jak zaadoptować się do obecnej sytuacji, kiedy już nic nie jest takie samo jak przedtem.

Zespół aktorski tworzy 6 osób, wywodzących się ze świata teatru, tańca, pantomimy i jogi.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc na: katka.mb@gmail.com lub 601 097 503.

Po pokazach będzie urządzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację Marty Steiner, która obecnie przebywa w domu opieki pod Berlinem.

Ponadto artyści serdecznie proszą o wsparcie dla projektu  szczegóły na: http://www.fundujesz.pl/odklejanie.

Pragną rozwijać spektakl i pokazywać go (m.in. we Wrocławiu, gdzie Marta działała zawodowo oraz w Berlinie). Uważają, że historia pokazana na scenie dotyczy w pewnym sensie każdego, kto doznał tytułowej „blizny”. Zbierają pieniądze na dalszą eksploatację spektaklu oraz pokrycie opłat za salę na próby oraz wynagrodzenia dla obsługi spektaklu.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/7

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close