Warszawa/Generation After 2: Komuna//Warszawa „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

Zdjęcie: Warszawa/Generation After 2: Komuna//Warszawa „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

Fot. Pat Mic.

Wersja do druku

Udostępnij

Komuna//Warszawa zaprasza na pokaz spektaklu Cezary idzie na wojnę w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Prezentacja odbędzie się w ramach showcase’u Generation After , organizowanego po raz drugi przez Nowy Teatr. Generation After to intensywna prezentacja najnowszych zjawisk na polskiej scenie teatralnej, nowa artystyczna szkoła myślenia, w której udział wezmą przedstawiciele i programiści najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.

Cezary idzie na wojnę to kampowa rewia performatywna o autobiograficznym charakterze: poborowy Cezary Tomaszewski staje przed wojskową komisją i otrzymuje najniższą z możliwych kategorię E. To rzecz o przymusie przydatności i efektywności w ramach systemu kapitalistycznego i polityki państwowej, będącej przedłużeniem polityki wojennej. Spektakl jest rozpisany na czterech śpiewających i tańczących aktorów, którym akompaniuje pianistka. Popołudnie fauna Debussy’ego w legendarnej choreografii Niżyńskiego spotyka się tu z pieśnią Moniuszki śpiewaną w męskiej przebieralni, a hartującym męskiego ducha i ciało ćwiczeniom towarzyszą dźwięki Symfonii Stalingradzkiej Szostakowicza.

UWAGA! Bilety będą sprzedawane tylko w kasie, jeśli znajdą się dostępne miejsca.

Reżyseria: Cezary Tomaszewski
Występują: Michał Dembiński, Weronika Krówka, Oskar Malinowski, Bartosz Ostrowski, Łukasz Stawarczyk
Kostiumy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży)
Projekt świateł: Antoni Grałek
Dramaturgia: Justyna Wąsik, Klaudia Hartung-Wójciak

Pokaz w ramach showcase’u Generation After organizowanego przez Nowy Teatr (http://www.nowyteatr.org/) i współorganizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza (http://culture.pl/) oraz współfinansowany przez Miasto st. Warszawa (http://um.warszawa.pl/).

Więcej o Generation After 2: http://www.nowyteatr.org/pl/event/generation%20after%202

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 22:00

Warszawa: Komuna/Warszawa, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close