Warszawa: „Global Water Dances 2015” – plenerowy warsztat i performans międzynarodowego chóru ruchowego

Zdjęcie: Warszawa: „Global Water Dances 2015” – plenerowy warsztat i performans międzynarodowego chóru ruchowego

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Global Water Dances to międzynarodowy chór ruchowy, którego realizacja możliwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Część globalna, to choreografia, której partytura ruchowa dystrybuowana jest poprzez zamieszczenie treści muzycznych i choreograficznych w sieci. Naucz się choreografii globalnej przez Internet i przyjść zatańczyć podczas wspólnej praktyki– dostępne na stronie www.formatzero.pl

W programie:

1. Relaks

2. Dobra zabawa bez względu na niepogodę

3. Ćwiczenia oddechowe w ruchu według autorskiej metody

4. Partie chóralne i elementy solowe

5. Site-specific, czyli performans w plenerze oraz nagranie wideo

6. Muzyka perkusyjna – Stanisław Skoczyński ze studentami

Organizatorzy proszą wszystkich chętnych o pisanie, kiedy mają czas na następne spotkanie grupowe lub solowe.

kontakt i zgłoszenia: info@formatzero.pl
telefonicznie: Iwona Wojnicka, 602 15 45 75 

Więcej informacji na stronie: www.globalwaterdances.org

/gdzie można zobaczyć wersje z innych krajów/

Global Water Dances zostało stworzone przez choreografów  Certyfikowanych Analityków Ruchu ®  wrażliwych na sprawy ochrony środowiska. Po raz pierwszy wydarzenie miało miejsce w 2011 roku, a obecnie odbywa się w 60 miastach na całym świecie. Każde miasto uczestniczące w Global Water Dances reprezentowane jest przez choreografa, który tworzy część lokalną oraz reżyseruje część globalną. Tematyka tańców lokalnych koncentruje się na poszczególnych zagadnieniach związanych z wodą, ważnych dla danej społeczności.  W części globalnej, wszyscy tancerze na świecie tańczą ten sam taniec, do muzyki stworzonej przez znanych kompozytorów.

Global Water Dances stanowią modelowy wzór sztuki zaangażowanej. Upowszechniają wiedzę na temat wody, w kontekście spraw ochrony środowiska. GWD podnoszą świadomość uczestników i widzów na temat znaczenia wody, oraz dostarczają wiedzy, jak wzmocnić społeczności lokalne w działaniu na rzecz wspólnego celu. Uczestnicząc w Global Water Dances, jednoczysz się z tysiącami ludzi na całym świecie, aby naświetlić istotną sprawę bezpiecznego dostępu do czystej, pitnej wody.

Chór ruchowy z Iwoną Wojnicką

www.iwonawo.com

Chór ruchowy to typowy taneczny samograj. Nie wiadomo dlaczego, ale dzieje się samo! Nawet wtedy, kiedy nie chcesz tańczyć z innymi, możesz zrobić własne solo, i dzięki temu   performans będzie jeszcze lepszy! Chór ruchowy to unikalne doświadczenie taneczne, łączące obecność i przestrzeń, ludyczną zabawę oraz choreografię. Chór wprawia cię w pozytywny nastrój i sprawia, że czujesz się lepiej!

Rozgrzewka obejmie ćwiczenia oddechowe w ruchu na podstawie Bartenieff Fundamentals, oraz animację w małej i dużej kinesferze. Następnie przejdziemy do ramion i barków, i wykonamy serię improwizacji tematycznej z wykorzystaniem dłoni. Uruchomimy cały górny Y naszego ciała, aby móc oddychać pełną piersią i czerpać radość z kontaktu z przyrodą. Skrzydła i morska bryza będą naszą inspiracją do tego ruchu.

Kiedy już oswoimy się ze sobą, zaczniemy wykonywać animacje przestrzeni generalnej, aby zrozumieć i odnaleźć kierunki, wektory i siebie wśród nich. W przestrzeń wymyśloną przeniesiemy nasze improwizacje tematyczne, a potem zaczniemy frazami wykonywać razem materiał globalny.  

Przy muzyce Stanisława Skoczyńskiego i jego studentów zrobimy pokaz chóru. Możesz zaprosić swoją rodzinę oraz przyjaciół, oraz urządzić sobie piknik. 

Zapraszamy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: ul. Na skwerze 1 (przed wejściem do Muzeum Ziemi). Wstęp wolny. PRAKTYKA w godz. 12.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close