Warszawa: Gosia Gajdemska „Tekst w praktyce choreograficznej” i „Małgorzata – wariacje” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa: Gosia Gajdemska „Tekst w praktyce choreograficznej” i „Małgorzata – wariacje” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Format Zero zaprasza na dwudniowe warsztaty, które poprowadzi Gosia Gajdemska. Pierwszego dnia odbędzie się laboratorium Tekst w praktyce choreograficznej, a drugiego – Małgorzata – wariacje. Laboratorium i warsztaty odbywają się w ramach pracy nad nową produkcją taneczną Gosi Gajdemskiej i Iwony Wojnickiej I’’M.

Koszt: za jeden dzień warsztatowy 60 zł; za dwa dni: 100 zł.

Informacje i zgłoszenia: Joanna Stasina, joanna.formatzero@gmail.com, tel. 730 622 328.

Tekst w praktyce choreograficznej
Gosia Gajdemska zaprasza do udziału w laboratorium, w ramach którego wspólnie z uczestnikami badać będzie relacje tekst – taniec/choreografia. Spróbuje odpowiedzieć na kilka pytań. Jak tekst i to, co nazwać można językiem determinują myślenie o ruchu i praktykę choreograficzną? Jakie możliwości otwiera tekst – jego struktura, narracja, logika, specyfika? W jaki sposób może inspirować do tańca lub wspierać w tworzeniu własnej choreografii – w pracy z improwizacją, kompozycją, dramaturgią? Tematy te uczestnicy wraz z prowadzącą będą badać w czasie sześciu godzin zajęć praktycznych, w dialogu pomiędzy narracją tekstu a ekspresją ciała, pomiędzy strukturą i swobodą, pomiędzy abstrakcją języka i abstrakcją ruchu.

Małgorzata – wariacje

Gosia Gajdemska poprowadzi warsztat taneczny, inspirowany postacią Małgorzaty z powieści Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa. Intrygująca postać i jej historia będą tematem wyjściowym do tanecznych poszukiwań i eksperymentów. Uczestnicy i prowadząca poruszać się będą – dosłownie i metaforycznie – wokół tematu tożsamości indywidualnej i zbiorowej, pamięci i wyobraźni, odnajdywania w tańcu siebie lub kreowania kogoś innego. W jaki sposób przekonania (także cudze) o naszej tożsamości wpływają na indywidualny potencjał ruchowy, swobodę tworzenia, formy ekspresji? Ile tanecznych twarzy może mieć Małgorzata?  Stowarzyszenie Format Zero zapraszamy Małgorzaty oraz kobiety, które jakakolwiek postać/osoba Małgorzaty (z powieści Bułkahowa, z jakiejkolwiek dziedziny sztuki, z życia) inspiruje, ciekawi, prowokuje.

Gosia Gajdemska – choreografka, tancerka, performerka, edukatorka w obszarze tańca i teatru oraz szeroko rozumianej pracy z ciałem. Ma doświadczenie w pracy z artystami różnych dziedzin, a także z amatorami – dziećmi, młodzieżą, seniorami, osobami niewidomymi i niesłyszącymi. W praktyce warsztatowej i pracy scenicznej łączy elementy tańca współczesnego, improwizacji i improwizacji kontaktowej z podejściem somatycznym i elementami performatywnymi. Obecnie w swoich poszukiwaniach artystycznych zgłębia temat choreografii jako wizualnej formy sztuki, wizerunku i tożsamości oraz relacji tekst/język – taniec/choreografia. Jest stypendystką programu Dance Intensive w berlińskiej Tanzfabrik oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kluczyk. Współtworzy Kolektyw Artystyczny i Stowarzyszenie Format Zero.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101; godz. 11.00-17.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close