Warszawa: Gosia Gajdemska „Video Dance Starter” – pokaz powarsztatowy

Zdjęcie: Warszawa: Gosia Gajdemska „Video Dance Starter” – pokaz powarsztatowy

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Gosia Gajdemska i Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zapraszają na otwarty dla publiczności powarsztatowy pokaz choreografii w formie live i video dance, przygotowany przez uczestniczki i uczestników warsztatów Video Dance Starter pod kierunkiem Gosi Gajdemskiej, jako część jej autorskiego projektu REIMAGINE DANCE.

Tancerze i choreografowie z Polski, zainteresowani twórczością na polu filmu tanecznego, zaprezentują krótkie autorskie chorografie na żywo oraz w formievideo, stworzone podczas warsztatów – wraz z komentarzem o specyfice pracy tanecznej w kontekście filmu i pracy z kamerą.

Gosia Gajdemska opowie o swoich doświadczeniach z video dance oraz o potencjale artystycznego dialogu między tańcem a filmem.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będą wydawane w recepcji FINA od godziny 16.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

O warsztatach

GOSIA GAJDEMSKA

Gosia Gajdemska choreografka, tancerka, performerka, edukatorka w obszarze tańca. Absolwentka Choreografii Scenicznej w Krakowie, kursu instruktorskiego „Improwizacja ruchu i symbolika ciała” w Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy), szkolenia z Analizy Ruchu wg Labana (ang. LMA – Laban Movement Analysis) w Trinity Laban w Londynie i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii w Poznaniu oraz licznych kursów z zakresu tańca, choreografii, aktorstwa, pracy z grupą. Stypendystka programu Dance Intensiv w Tanzfabrik Berlin oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Od ponad 10 lat realizuje autorskie projekty artystyczne, współpracując z instytucjami i niezależnymi artystami w Polsce i za granicą. W 2018 roku rezydentka programu Mind The Dance oraz IDOCDE – Symposium on Contemporary Dance Education w ramach ImPuls Tanz Festival w Wiedniu. Współpracowała m.in. z grupą Poste Restante (Sztokholm), Teatrem Plavo Pozoriste (Belgrad), Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera oraz Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Warszawskiej Pragi, Fundacją Artystyczną PERFORM (współtworząc jej program w latach 2012-2015) oraz ze Stowarzyszeniem i Kolektywem Artystycznym Format Zero (2014-2017). Zrealizowała kilkanaście autorskich projektów z obszaru tańca (m.in. Konteksty, Definicje ciałaImprowizacja w tańcu, Obraz w ruchupoRuszenieTaniec.Re:animacjeDancedoby. InstalacjaC2.WRONGinVISIBLEI’’M) – w tym także z udziałem osób niewidzących, niesłyszących, o alternatywnej motoryce. Od 2015 roku mieszka i pracuje w Berlinie – współpracuje m.in. z  Ośrodkiem Działań Edukacyjnych i Kulturalnych Schloss Trebnitz, Uferstudios Berlin, Ada Studio, K77 Studio e.V. (które współtworzy także jako dyrektorka artystyczna i członkini zarządu) oraz Spektrum Art Science Community Berlin. Jako tancerka prezentowała się m.in. w Sophiensaele, Kunstquartier Bethanien, K77 Studio, Cankova Galerie, Gemäldegalerie Berlin, K3 – Zentrum für Choreographie Hamburg – w tym także z solowymi choreografiami w ramach Performing Arts Festival Berlin. Jest członkinią Dance Films Association oraz movLab w berlińskim Spektrum. Jej zainteresowania twórcze koncentrują się na relacji między choreografią a sztukami wizualnymi i poszerzonym polu choreografii, wokół tematów re/prezentacji, wizerunku i tożsamości.

FINA (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close