Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: Grupa Oddaj Ciężar „Come Together” i panel dyskusyjny „Partnering vs Kontakt improwizacja: o technice, historii i praktyce”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: Grupa Oddaj Ciężar „Come Together” i panel dyskusyjny „Partnering vs Kontakt improwizacja: o technice, historii i praktyce”

Grupa Oddaj Ciężar "Come Together", fot. Grzegorz Konarski

Grupa Oddaj Ciężar zaprasza na pokaz spektaklu Come Together według koncepcji i w choreografii Karoliny Kroczak oraz panel dyskusyjny Partnering vs Kontakt improwizacja: o technice, historii i praktyce. Otwarty dla publiczności panel rozpocznie się po spektaklu, o godz. 21.00. Wezmą w nim udział Karolina Kroczak, Andrzej Woźniak, Filip Wencki, a także Grupa Oddaj Ciężar.

Wersja do druku

Udostępnij

Według słownika PWN konstrukcja to sposób, w jaki połączone są elementy tworzące całość. Konstruktywne myślenie zwiększa zdolność do tworzenia nowych wzorców w miejsce odtwarzania schematów prowadzących do frustracji lub stresu. Wariacje na ten temat stanowią punkt wyjścia dla choreografii spektaklu COME TOGETHER. Ideą twórców jest inspirowanie do pracy zespołowej, gdzie każdy ma swoje miejsce jako osobowość i indywiduum. Partnering to spotkania, relacje i budowanie sekwencji choreograficznych na styku co najmniej dwóch potencjałów ruchowych- kluczowa staje się współpraca i zaufanie.

W czasach izolacji i stresu chcemy szukać kreatywnych rozwiązań, chcemy doceniać potencjał partnera, grupy i społeczności w rozwoju indywiduum. Samowystarczalność jest tylko mirażem. Spektakl COME TOGETHER jest 50-minutową refleksją nad tym fenomenem.

koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak
wykonanie: GRUPA ODDAJ CIĘŻAR w składzie: Agata Baran, Aleksandra Dahan, Tomek Domański, Kalina Duwadzińska, Yuliya Dzichkouskaya, Aleksandra Golec, Justyna Gul, Marek Joński, Tomek Krynicki, Katarzyna Pawlak, Vera Popova, Małgorzata Skibińska, Milena Telak.
muzyka: collage (Archive, Alva Noto, Nina Simone, Loscil, Peter Broderick, Andrew Heath & Anne Chris Bakker)
premiera: 27.06.2021, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
czas trwania: 50 minut

GRUPA ODDAJ CIĘŻAR działa od 2015 roku pod okiem Karoliny Kroczak, rozwijając się w dziedzinie partneringu. W skład grupy wchodzą zarówno osoby zawodowo zajmujące się tańcem, jak i amatorzy i entuzjaści chcący szkolić się w tej dziedzinie. Założeniem projektu jest kreacja wydarzeń artystycznych i form scenicznych w oparciu o język improwizacji z partnerem i technikę partneringu. Grupa ma na swoim koncie m.in. takie wydarzenia jak: Chopin na Krakowskim Przedmieściu (Miasto Stołeczne Warszawa/ Oddaj Ciężar/ Fundacja Poza Pionem), Transmutacja, Duety w procesie (Oddaj Ciężar/ Fundacja Scena Współczesna), Duety w procesie v2 (Oddaj Ciężar/ Villa Artysty), krótkie wideo Wake up Joanna (Oddaj Ciężar/ Warszawska Szkoła Filmowa), spektakl Come Together

więcej: https://www.facebook.com/oddajciezar

Bilety: https://ewejsciowki.pl/…/oddaj-ciezar-studio,1099…

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Giordana Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close