Warszawa: Grupa SzurSure „Ogrody Emocji”

Zdjęcie: Warszawa: Grupa SzurSure „Ogrody Emocji”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Powszechny, Fundacja Strefa WolnoSłowa i Instytut Goethego w Warszawie zapraszają na performans site-specific Ogrody Emocji grupy SzurSure. SzurSure jest grupą performatywną, łaczącą entuzjastów eksploracji ruchu i improwizacji. Działa przede wszystkim w obszarze site-specific. Członkowie grupy uważają, że zawsze istnieje połączenie pomiędzy tym, co na zewnątrz i tym, co wewnątrz nas więc ekspresja ruchowa powinna uwzględniać przestrzeń wokół nas. Przestrzeń jest dla nich źródłem inspiracji, której wpływ uwidacznia się w obrazach i opowiadanych historiach.

Jako społeczeństwo i jako jednostka chowamy się za maską utartych nawyków i schematów byle tylko nie musieć odsłaniać swojego wnętrza, nie musieć konfrontować się z samym sobą. Co się stanie jeśli jednak spróbujemy wejść do ogrodu swych emocji, rozejrzeć się w nim, pielęgnując i podlewając to, co w nim jest?

Muzyka: Sabah Al Ani Filip Madejski
Ruch: Paulina Tomaszewska, Magdalena Knefel, Katarzyna Lubelska, Aleksandra Golec, Maja Łukomska, Tomasz Krynicki, Yuliya Dzichkouskaya, Wojciech Stępień, Katarzyna Pawlak, Małgorzata Kuszner, Nadia Szypilow, Talya Balikcioglu, Katarzyna Burzyńska, Marek Joński.

Organizatorzy: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Fundacja Strefa WolnoSłowa, Miasto Stołeczne Warszawa, Goethe-Institut w Warszawie.

Ogród Powszechny jest finansowany ze środków Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy oraz przez Goethe-Institut.

Ogród Powszechny jest miejscem dyskusji, wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności oraz wypoczynku. To przestrzeń, gdzie można kwestionować utarte schematy i sposoby myślenia o funkcjonowaniu dzisiejszego społeczeństwa. Poprzez działania artystyczne powstaje „nowa agora”, zachęcająca do wspólnych działań, do dbania o ludzi i miejsca w naszym otoczeniu. Ogród funkcjonuje wokół Teatru Powszechnego w Warszawie.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Ogród Powszechny to projekt w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 ŚWIĘTUJEMY! zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)      25 lat dobrego sąsiedztwa logo (miniaturka)    Logo Goethe Institut (miniaturka)    Stół Powszechny (miniaturka)     Ogród Powszechny (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Stół Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close