Warszawa: Hana Umeda – warsztaty japońskiego tańca Nihon Buyo

Zdjęcie: Warszawa: Hana Umeda – warsztaty japońskiego tańca Nihon Buyo

Fot. M. Kawka

Wersja do druku

Udostępnij

Hana Umeda zaprasza na warsztaty tradycyjnego tańca japońskiego Nihon Buyo. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawami ruchu w tradycyjnym tańcu japońskim, poznają znaczenie gestów oraz sposób wykorzystywania wachlarza. Udział w warsztatach nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia tanecznego.

Koszt: 100 zł przy płatności przelewem do 23 lipca lub 120 zł przy płatności w dniu warsztatów. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Gwarancją udziału jest uiszczenie opłaty.

Zgłoszenia: buyo.polska@gmail.com

Nihon Buyo to klasyczny taniec japoński związany z teatrem kabuki. Taniec Nihon Buyo jest w Japonii przedstawiany w niezmienionej formie od przeszło 400 lat. Tradycyjne choreografie opowiadają historie za pomocą kodu gestów. Aktor-tancerz wciela się w konkretną postać przedstawiając na scenie nie tylko przeżycia i emocje związane z bohaterem tańca, ale również jego płeć, profesję czy pochodzenie. Taniec Nihihon Buyo wykonywany jest w tradycyjnym stroju japońskim – kimonie, a głównym rekwizytem jest wachlarz, który w tańcu zmienia się w najróżniejsze przedmioty. Taniec Nihon Buyo przenosi widza w świat dawnej Japonii: jej przyrody, kultury, a przede wszystkim – poezji.

Hana Umeda tańca uczyła się u mistrzyni Nishikawa Fukushino ze szkoły Nishikawa-ryu w Tokio. W Polsce propaguje taniec Nihon Buyo. Jest performerką i instruktorką, opracowała autorską metodę nauczania Nihon Buyo, która bierze pod uwagę różnice w używaniu ciała japońskiego i polskiego. Stworzyła serię ćwiczeń, które pomagają przyswoić sobie specyfikę japońskiego ruchu.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Warszawa: Teatr Remus, ul. Kępna 6, w godz. 16.00-19.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close