Warszawa I Festiwal „Butohpolis”: Valetin Tszin „Polyrhythmia #5” – warsztat butoh

Zdjęcie: Warszawa I Festiwal „Butohpolis”: Valetin Tszin „Polyrhythmia #5” – warsztat butoh

Fot. materiały Teatru Pieśń Kozła

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach wydarzeń towarzyszących  I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh „Butohpolis” ButohSfera zaprasza do udziału w warsztatach butoh Valentina Tszina, osiadłego  w Berlinie tancerza butoh i performera, aktora, reżysera i choreografa. #5 jest kontynuacją[warsztatu w procesie Butoh polyrhythmia. Jego celem jest odkrywanie, czym może stać się butoh XXI wieku w kontekście teatru, sztuk wizualnych, multimediów, muzyki współczesnej, tańca, innych sztuk performatywnych czy filozofii.

Od artysty:

Mając już doświadczenie w sporcie, teatrze i filmie, zacząłem eksplorować butoh w 2009 roku. Moje ostatnie prace związane są z muzyką elektroniczną, w szczególności techno. Współpraca z Atonal Berlin, Raster Index (Funkhaus Berlin), Smoke Machine (Taiwan), Constant Value (Korea) czy takimi twórcami, jak Daniel Williams, Dasha Rush, Prequel Tapes, zachęciła mnie do poszukiwań w zakresie rytmów zaprogramowanych –nie tylko rytmem instrumentów elektronicznych, ale ich dysocjacyjnym odbiorem, polyrytmiczną interakcją tancerza.

W swoich kolejnych warsztatach chcę eksplorować możliwości kontrolowanej intelektualizacji, która pozwala uchwycić więcej niż dwa niezależne procesy, umożliwiając tym samym kreację niespodziewanych form lub sytuacji.

Warsztaty tworzone są na zasadach gry; bez elementu gry nie byłoby możliwe przekraczanie zwyczajowych ograniczeń intelektualnych. Musisz grać ciałem, przestrzenią zewnętrzną, dźwiękiem, kolorem, emocjami, itd. Transformacyjny potencjał butoh nie ma granic.

REKRUTACJA:
Opłata: 150,- zł.

Zapisy: mail zgłaszający uczestnictwo (Imię, nazwisko, adres, mail telefon) w warsztatach wraz z kopią (bezzwrotnego) przelewu kwoty w wysokości 150,- zł na konto PUBLINK:
14 1240 1053 1111 0000 0504 6931.

Anita Zdrojewska, mail: azdrojewska@publink.com.pl

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close