Warszawa/II Festiwal WarSoVie: BodyCartography (USA/Ukraina/Rosja) „We will be developing the Empaths” – performans

Zdjęcie: Warszawa/II Festiwal WarSoVie: BodyCartography (USA/Ukraina/Rosja) „We will be developing the Empaths” – performans

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Amerykański kolektyw taneczno-choreograficzny zaprezentuje jeden ze swoich najważniejszych projektów, który dotyczy performatywnego czytania przestrzeni miejskiej. Tancerze i performerzy poprzez improwizowane akcje uliczne (taniec, pantomima, happening) będą ujawniać związki między odczuwaniem miasta a przestrzenią publiczną. Niewerbalne opisywanie miasta będzie stanowiło wyzwanie zarówno dla aktorów, jak i widzów.

Projekt BodyCartography, współtworzony przez Olive Bieringę i Otto Ramstada, eksploruje empatię i fizyczność przestrzeni miejskich, prywatnych oraz tych znajdowanych w przyrodzie, poprzez taniec, performans, wideo oraz różnego rodzaju instalacje. Ich działalność obejmuje intymne prace solowe na ulicy lub scenie, a także duże projekty jak np. komunalne tańce na stacjach kolejowych, pokazy eksperymentalnych filmów w parkach krajobrazowych, czy też kompleksowe przedsięwzięcia na scenie wymagające użycia instalacji dźwiękowych i video.

Z publicznością festiwalu WarVie spotka się Olive Bieringa, która poprowadzi warsztaty z międzynarodową grupa performerów i przygotuje z nimi interwencje w przestrzeni publicznej.

http://bodycartography.org/

http://bodycartography.org/home/works/touring-work/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:45

Warszawa: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Plac Małachowskiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close