Warszawa//II Przegląd Nowego Tańca: Hodworks „Basse Danse”

Zdjęcie: Warszawa//II Przegląd Nowego Tańca: Hodworks „Basse Danse”

Fot. KNI

Wersja do druku

Udostępnij

Basse Danseto chwila, w której pozwalamy sobie na przesunięcie z jednej rzeczywistości w drugą – między wolnością a skrępowaniem, między poczuciem bycia potrzebnym a bezużytecznym, między fikcją a prawdą, między spokojem a wzburzeniem, między emocjonalnością a introwertyzmem. To obraz, który ciągle się zmienia aby pozostać taki sam. To przestrzeń pełna sprzeczności, w której szum łączy się z harmonijną muzyką renesansu.


Nieprzewidywalność jest tutaj podstawową zasadą. Kiedy wykonywane ruchy zaczynają się synchronizować, rodzi się wspólnota mięśni i ruchów. Niezintegrowane elementy zaczynają tworzyć nowe kształty. Fizyczność wpływa na stan umysłu, który w odpowiedzi zapętla choreografię w nieskończoność.

Choreografia: Adrienn Hód

Taniec: Emese Cuhorka, Júlia Garai, Marco Torrice, Csaba Molnár

Muzyka na żywo, głos: Zoltán Mizsei

Dramaturgia: Ildikó Végh

Scenografia: Rózsa Sebő

Kostiumy: Kati Imre/Artista Studio

Światła: Bas Bersen

Kooprodukcja: Grand Theatre Groningen

Spektakl wyprodukowany dzięki wsparciu:

Węgierskiemu Ministerstwu Zasobów Ludzkich, National Culture Fund, Tempus Public Fundation (EU LIfelong Learning Program), New Performing Arts Foundation, Off Fundation, Workshop Fundation, Miasta Budapeszt, L1 Dance Works, Godor Club, Tanzfabrik Berlin, Radialsystem Berlin

Adrienn Hód – choreograf, nauczyciel. Znana jest ze swojego radykalnego podejścia do wzajemnej relacji między ciałem, przestrzenią, muzyką eksperymentalną a publicznością. Zdobyte doświadczenie sceniczne, jak i edukacja w różnych stylach tańca współczesnego, sprawiła, że podczas pracy Adrienn całkowicie koncentruje się na czystym ruchu, jego konstrukcji i dekonstrukcji. Prace Adrienn to poszukiwania w relacji między tym co naprawdę dzieje się w tancerzach a publicznością, często w żartobliwym tonie. Jak sama mówi, rdzeń jej prac to minimalizm a ciało i głos zapełniają całą przestrzeń. Natchnieniem jest dla niej czystość formy a próżnia to inspiracja, na którą odpowiada jej dusza .


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

TEATR IMKA, ul. M. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close