Warszawa/II Przegląd Nowego Tańca: Katarzyna Szu Szugajew „[.karne]”

Zdjęcie: Warszawa/II Przegląd Nowego Tańca: Katarzyna Szu Szugajew „[.karne]”

Fot. KNI

Wersja do druku

Udostępnij

Instalacja jest próba stworzenia współczesnego ołtarza poświęconego fizyczności. Oscyluje wokół takich pytań : „A co jeśli wiara polega (jedynie) na doświadczeniu fizycznym? ”, „Jak zawrzeć doświadczenie somatyczne? ”, „Na co godzimy się w estetyce nagości?”. 

„Doświadczenie ciała zawarte w przedmiotach sztuki nie jest pustym stanem. Efekt wizualny wynika bezpośrednio z głębokiej pracy z ciałem, która jest dla Szu podstawą do twórczości w ogóle. Jej praca przypomina że ciało jest i że, jest nośnikiem prawdy starszej niż myśl lub kombinacja myśli.Rzeczy dzieją się, ciało żyje, wszystko płynie, ale tu – po prostu jest, skamieniałe na zawsze. Utrwalony cios, struga śliny,  – statyczny stelaż 'dziania się’, cielesność na piedestale…”

tekst: Aga Papis

 

Katarzyna Szu Szugajew – Artystka Wizualna zajmująca sie tematami ruchu, ciała i fizyczności. Interesuje ja reinterpretacja klasycznego aktu, translacja ruchu w formę stałą,  jak i dokumentacja bryły dynamicznej. Ukończyła uczelnie Gerrit Rietveld Academy w Amsterdamie i Kulturoznawstwo w Warszawie. Jej projektem dyplomowy  była książka pod tytułem Carnalis, będąca zbiorem jej fotografii i obiektów. Brała udział w warsztatach i coachingach z takimi tancerzami i choreografami jak: Bienoit Lachambre, Peter Player, Keith Hennesy, Alva Noe, Jess Curtis, Miquel Gutierrez, Ivo Dimchev. Wśród choreografów z którymi współpracowała są:  Ivo Dimchew, Marta Ziolek, Anna Nowicka, Michelle Rizzo. Jej prace znalazły sie w takich magazynach jak:  Versal, Pingo, Carpaccio Mag, M Mag. W 2012 została stypendystką programu DanceWEB podczas festiwalu Impulstanz w Wiedniu.

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Studio Teatralne Koło, Soho Factory, ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close