Warszawa/ II „Warsaw Dance Days”: Tauschfühlung „Solo (w)”. Victoria Krajina & Michelle Azdajic „SAID UNSAID”

Zdjęcie: Warszawa/ II „Warsaw Dance Days”: Tauschfühlung „Solo (w)”. Victoria Krajina & Michelle Azdajic „SAID UNSAID”

Tauschfühlung, Solo(w). Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Solo(w), Tauschfühlung (AT/PL), 20’

 

Dynamiczny język ruchu i dźwięków, projekcja filmowa wprowadzają publiczność w świat, w którym fantazja i rzeczywistość wydają się jednym. Bycie razem i poczucie łączności czyni nas silnymi. Niski upadek jest tylko możliwy, gdy staramy się żyć na własną rękę. Po upadku, aby wstać, ponownie, to już niemałe wyzwanie. Aby powstać musimy poczuć jedną wielką całość, która daje nam siłę i zaufanie. Jesteś tam? Możesz upaść po prostu «tak nisko» jeśli odetniesz się od całości i pójdziesz «solo».”

Bianca Anne Braunesberger (AT) Autorka pomysłu, choreografii oraz kostiumów do spektaklu. Niezależna tancerka, choreograf i projektantka kostiumów. Urodzona w 1987 r. Absolwentka Iwanson School of Contemporary Dance (DE), swoje umiejętności taneczne rozszerzała pod okiem CobosMika Dance Company (ES) podczas wakacyjnych warsztatów Palamos Summer Dance, jak również brała udział w Master Class z Forsythe Company (Hamburg) i z Toula Limnaios (Berlin). W 2012 roku, wraz z muzykiem Stefanem Zotter, założyła swój zespół Tauschfühlung. Sama projektuje stroje do własnych spektakli. Jest zafascynowana hip hopem, a jako artystka solowa tańczyła zaangażowana przez Ulrike Stelzer i Elke Sackel

 

Ewa Wilisowska (PL) Tancerka i pedagog, uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Uczestnik pilotażowego programu Szkoły Sztuk Performatywnych pod opieką Śląskiego Teatru Tańca. Absolwentka Pedagogiki Tańca oraz Tańca Scenicznego na Anton Bruckner Privat University w Linz (AT). W 2011 roku otrzymała roczne stypendium wiedeńskiego Ministerstwa Kultury i Sztuki na zdobycie doświadczenia zawodowego pod okiem zagranicznych tancerzy. Swoje umiejętności taneczne i doświadczenie zawodowe uzyskała, współpracując z CobosMika Dance Company (ES). Tańczyła w spektaklach zaangażowana przez następujących artystów: Peter Mika, Iratxe Ansa, Jordi Cortes, Rose Breuss, Willy Dorner, Editta Braun Company,Georg Blaschke, Jianan Qu, Annika Lutschin, Martin Dvorak.

Tancerze: Bianca Anne Braunesberger (AT), Ewa Wilisowska (PL) | Choreografia, pomysł, kostiumy Bianca Anne Braunesberger Muzyka Stefan Zotter

***

SAID UNSAID, Victoria Krajina & Michelle Azdajic (BA/PL/US), Premiera, 32’

„Dlaczego zadajemy pytania? Co mamy odpowiedzieć? Czy są to proste sposoby zniekształcania obrazu, abstrahowania kompletności, brudzenia piękna i horror rzeczywistości? Twórcy spektaklu SAID UNSAID badają, jak «kwestionowanie» jest używane jako system oceny lub dewaluacji, jak zmusza nas «od do» niekończących się poszukiwań w sobie, próżnych i subiektywnych interpretacji tożsamości, chcianych i niechcianych odsłon naszego bytu. Co mówimy? Ile zdecydujemy się ukryć? W jakim stopniu nie możemy dać jednoznacznej odpowiedzi. Czy brakuje nam prawdy, by uczciwie skupić się na odpowiedzi? Kim jest osoba odpowiadająca na pytanie?”

Victoria Krajina (PL/BA) „Victoria (pisane przez V i przez C). Starsza niż wyglądam. Nie jestem pewna, jakiej muzyki słucham obecnie. Kocham, oddycham, liczę, nie odpoczywam. Znalazłam sens swojego życia w 2005 roku. Jestem swoją przeszłością i przyszłością. Uwielbiam kawę. Czuję, że w pewnym sensie nadal jestem dzieckiem. Chcę chronić…”

 

Michelle Azdajic (US/BA) „Michelle, jak piosenka. W środę po południu, gdy była pełnia księżyca. Jestem tu. Jest piosenka, która kojarzy mi się z nim, lubię tę piosenkę. Tańczę. Naprawdę nie wiem. Czuję się naga i nie jestem sama. Na razie brak, jeszcze mam czas. Wielu, jeśli marzenia się liczą. Nie, dziękuję, wolę kawę. Dlaczego chcesz wiedzieć? Stało się to wtedy, miałam 8 lat.”

Bilety: 20 zł
Bilety dostępne w siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00 – 19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380
Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul.  Elektoralna 12

 

Więcej o festiwalu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: MCKiS (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki), ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close