Warszawa/ II „Warsaw Dance Days”: Teatr Tańca Vidlunnja „Sinfonia estravaganza i inne”. Helena Gołąb „Black diamond”

Zdjęcie: Warszawa/ II „Warsaw Dance Days”:  Teatr Tańca Vidlunnja „Sinfonia estravaganza i inne”. Helena Gołąb „Black diamond”

Teatr Tańca Vidlunnja, Sinfonia estravaganza. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Sinfonia estravaganza i inne, Teatr Tańca Vidlunnja (UA), 33’

Teatr Tańca Vidlunnya powstał w 2001 roku we Lwowie z inicjatywy Dyrektora Artystycznego Aleksandra Płakhotnyuka. Od 2009 roku teatr działa w strukturach Centrum Kultury i Twórczości Dzieci i Młodzieży Haliczyny. W swoich spektaklach artyści korzystają z elementów tańca klasycznego, street jazzu, tańca współczesnego i modern jazzu. Przy teatrze istnieje Studio Tańca, w którym uczą takie sławy jak Oleksandra Yesipova, Volodymyr Panteleymonov, Roksolana Mokriy. Zespół wielokrotnie występował poza granicami Ukrainy, m.in. w Austrii, Czechach, Niemczech, Polsce i na Węgrzech. Soliści Teatru Vidlunnya, Roksolana Mokriy Volodymyr Panteleyymonov, są pierwszymi absolwentami Wydziału Reżyserii i Choreografii Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki.

***

Black diamond, Helena Gołąb (E/PL), Premiera polska, 45’

„Poszukuję w pamięci momentu, w którym zaczęłam tańczyć. W mieście, w którym się urodziłam i wychowywałam nadal istnieje czynna kopalnia węgla kamiennego. Kopalnia jest w ciągłym ruchu. Proces ten porównuję do procesu tworzenia – wydobycia ruchu z mojej pamięci. Ten proces jest ciągły i trwa. Konfrontuję w sobie pozostałości z przeszłości, istniejące wewnątrz mojego własnego ciała. Próbuję zrozumieć tak zaistniały proces metamorfozy z perspektywy czasu.”

Bilety: 20 zł
Bilety dostępne w siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00 – 19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380
Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul.  Elektoralna 12

 

Więcej o festiwalu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: MCKiS (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki), ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close