Warszawa: Improwizacja kontaktowa – cykl zajęć dla początkujących

Zdjęcie: Warszawa: Improwizacja kontaktowa – cykl zajęć dla początkujących

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

Natalia Oniśk zaprasza na regularne zajęcia improwizacji kontaktowej dla początkujących (10 spotkań). Zajęcia przeznaczone są dla osób, które chcą zacząć tańczyć imrpowizację kontaktową lub tańczą krótko i chcą powtórzyć sobie podstawy.

Koszt: 280-380 zł (ile możesz) przy wpłacie do 6 kwietnia 2016 roku, 330-380 zł (ile możesz) przy wpłacie po tym terminie.
Numer konta do przelewu zostanie podany mailowo.

Pytania i zgłoszenia: kinspiracje@gmail.com

Improwizacja kontaktowa to technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki improwizacja kontakowa bada sposób radzenia sobie z ciężarem – oddawaniem go, przyjmowaniem i wprawianiem go w ruch, jak słuchać poprzez dotyk i ruch. Od początku istnienia (1972) w improwizację kontaktową wpisane jest poszukiwanie, badanie i uczenie się.

Prowadząca o zajęciach:
Podczas zajęć dla początkujących będziemy poznawać podstawowe techniki kontakt improwizacji, rozwijać świadomość ciała w ruchu, w relacji z innym ciałem, z grawitacją i z przestrzenią. Będziemy wykorzystywać m.in. techniczne sekwencje ruchowe, które pozwalają zrozumieć konkretne fizyczne zasady improwizowania w kontakcie, bodywork oraz struktury improwizacyjne.

Natalia Oniśk – tańczę kontakt improwizację i uczę tej formy tańca. Jestem organizatorką wydarzeń związanych z tańcem i ruchem w Polsce, współzałożycielką Fundacji CIAŁO SIĘ, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Interesuje mnie somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, improwizację kontaktową i pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat oprócz intensywnego studiowania improwizacji kontaktowej uczyłam się Metody Feldenkraisa®, Analizy Ruchu Labana, Body-Mind Centering® i chętnie włączam elementy tych metod do improwizacji kontaktowej.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, godz. 19.00-21.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close